Istorija

Vilniaus rankinio centras“ (toliau – Centras) įkurtas 2002 m. Jo tikslas plėtoti ir garsinti rankinio sportą Vilniaus mieste, Lietuvoje ir Europoje.

Pagrindinė Centro komanda, Lietuvos rankinio lygoje žaidžianti Vilniaus „VHC Šviesa“, kuri 2002-2003 m.m. ir 2003-2004 m.m. sezonuose iškovojo Lietuvos rankinio lygos bronzos medalius. Tris kartus dalyvavo Europos taurių turnyruose. Baltijos rankinio lygos čempionate „VHC Šviesa“ žaidė keturis sezonus 2005-2006 m.m., 2006-2007 m.m., 2010-2011 m.m. ir 2011-2012 m.m. 2010-2011 m.m. rankinio lygoje, Vilniaus „VHC Šviesa“ rankininkai buvo apvainikuoti bronziniais medaliais. Ši komanda rungtyniauja įvairiuose tarptautiniuose turnyruose.
2011-2012 m.m. sezone Vilniaus rankinio centre atsirado dukterinė komanda Vilniaus „Šviesa VHC“. Šios komandos atsiradimo priežastis buvo labai paprasta. Čia nori žaisti daug vyrų, bet ne visi jie gali patekti į pagrindinę komandą. Todėl jiems labai gerai sekasi atstovauti mūsų klubui Lietuvos vyrų rankinio čempionate. Ir jau pirmais metais jiems pavyko užimti II vietą.
Centre suburta Vilniaus veteranų +35 m komanda „VHC Viesulas„, kurios pagrindą sudaro buvę „Šviesos“ komandos žaidėjai. Ši komanda dalyvauja Lietuvos veteranų čempionate ir jau ne kartą yra tapę čempionais. Taip pat rungtyniauja su kitų šalių veteranų komandomis.
Per visą Centro egzistavimo laikotarpį, „VHC Šviesa“ komandoje žaidė tokie garsūs rankininkai, kaip ilgametis Lietuvos nacionalinės rankinio rinktinės kapitonas, dabar jos vyriausias treneris Gintaras Savukynas, šiuo metu vienas geriausių Austrijos nacionalinės rankinio rinktinės žaidėjų Vytautas Žiūra, bei vienas žinomiausių mūsų šalies vartininkų – Darius Čivilis.
Galima teigti, jog Centras ne tik ugdo puikius rankininkus, bet ir rankinio trenerius. Čia „užaugo“ buvęs Vilniaus ,,VHC Šviesos“ komandos vyriausias treneris Evaldas Lipinskas, taip pat treneris Karolis Kaladinskas.
Centre visiems sportininkams sudarytos puikios treniruočių sąlygos, jie gali siekti aukštų sportinių rezultatų, derindami studijas įvairiuose Vilniaus universitetuose, nes Centro tikslas ugdyti aukšto sportinio meistriškumo rankininkus, bei siekti, kad jie taptų išsilavinusiomis, fiziškai aktyviomis bei doromis asmenybėmis.
Nuo pat įkūrimo pradžios iki 2009-2010 m. sezono, Centro pagrindiniu rėmėju buvo Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgos. Šios organizacijos dėka Centras plėtėsi, o pagrindinė komandai, kuri iki šių metų vadinosi Vilniaus ,,Šviesa-Savanoris“ buvo sudarytos puikios sąlygos siekti aukščiausių rezultatų.
Pagrindinė Centro sporto bazė – Lietuvos edukologijos universiteto (toliau – Universitetas) sporto salė. Ilgametis bendradarbiavimas su šia aukštąja mokykla, o ypatingai su jos sporto centro direktore Irma Braškiene, sudarė sąlygas Centrui atsirasti bei plėtotis. Neliko skolingi ir Centro rankininkai bei treneriai ne kartą iškovodami aukso medalius Lietuvos aukštųjų mokyklų vyrų rankinio čempionatuose, bei prizines vietas SELL (Suomija, Estija, Latvija ir Lietuva) atvirosiose studentų žaidynėse ir tokiu būdu garsindami Universiteto vardą Lietuvoje ir užsienyje.