Vilniaus „VHC Šviesa“ 2003-2004 Sezono istorija

2003-2004 m. sezoną „Šviesos-Savanorio“ vyrų rankinio komanda antrus metus iš eilės pradėjo treniruočių stovykla Klaipėdoje, Dragūnų batalione. Komandos sudėtis vėl pasikeitė. Praėjusio čempionato pagrindiniai žaidėjai Gintaras Savukynas ir Vytautas Žiūra išvyko žaisti į užsienio klubus. Taigi netekome iš karto dviejų lyderių. Kas juos pakeis? Savaitę padirbėję pajūryje vyrai trumpam sugrįžo į VPU sporto salę, kur toliau tęsė pasiruošimą Lietuvos čempionato ir taurės varžyboms. Kitas pasiruošimo etapas – turnyras Austrijos sostinėje Vienoje. Čia buvo gera proga išbandyti naujus žaidėjus ir įvertinti jų galimybes. Sugrįžus iš Austrijos jau kitą savaitgalį laukė tradicinis tarptautinis turnyras Panevėžyje. Šiame turnyre mūsų rankininkai antrus metus iš eilės pasiekė finalą, tačiau šį kartą žaidė sėkmingiau nei praei¬ni metų turnyre ir iškovojo I vietą įveikdami Varėnos „Ūlos“ komandą. Toks pasiruošimo krūvis žaidėjams teko pirmą kartą. Buvo žaista nemažai kontrolinių rungtynių, tik gaila, kad jas žaidžiant komanda neturėjo pastovios sudėties.

LIETUVOS ČEMPIONATAS

Dėl tam tikrų keblumų sudarant komandą Lietuvos čempionatas mūsiškiams prasidėjo ne taip sėkmingai, kaip buvo tikėtasi. Ilgą laiką komanda ieškojo savo žaidimo stiliaus. Kai kurie žaidėjai bandė imtis iniciatyvos, tačiau tai nedavė rezultatų. Visą pirmąjį ratą prabuvę septintoje vietoje, vyrai „atsibudo“ tik po skaudaus pralaimėjimo čempionato autsaideriams – Klaipėdos rankininkams. Po šio pralaimėjimo atrodo buvo padarytos tinkamos išvados, žaidėjai suprato, kad jie turi žaisti komandinį žaidimą, o ne gerinti asmeninius rezultatus. Nuo tada prasidėjo tarsi naujas komandos žaidimo etapas: iš eilės buvo iškovotos septynios pergalės ir mūsų komanda pateko į stipriausiųjų šešetuką – iškovojo IV vietą. Žaidėjams pavyko išlaikyti IV vietą, kuri užtikrino aikštelės pranašumą pirmame atkrintamųjų varžybų etape. O čia komandos laukė tikrai grėsmingi varžovai – Panevėžio „Litmalt“ rankininkai, kurie laikyti čempionato favoritais, tačiau jiems nepavyko įgyvendinti visų planų per reguliarųjį čempionatą. Iki tol tarpusavio susitikimų rezultatas buvo lygus: pasidalyta po dvi pergales.
Pirmosios rungtynės vyko VPU salėje. Kova buvo lygi, gal net šiek tiek daugiau pirmavo panevėžiečiai, tačiau rungtynių pabaigoje tiksliau žaidę „Šviesos-Savanorio“ vyrai iškovojo pirmąją pergalę 28:27 (14:13).
Kitą dieną komandos žaidė jau Panevėžyje. Antrosios rungtynės vyko ne mažiau įtemptai, tik scenarijus buvo priešingas-daugiau pirmavo mūsų komanda, tačiau pačioje rungtynių pabaigoje sėkmė lydėjo „Litmalt“ komandą 23:22 (11:11). Taigi rezultatas – 1:1.
Lemiamoms rungtynėms komandos vėl sugrįžo į VPU salę, čia tokio susidomėji¬mo rungtynėmis turbūt nebuvo nuo „Lietuvos telekomo“ krepšininkių rungtynių čempionų lygoje. Salė buvo perpildyta. Panevėžiečius palaikyti atvyko net keletas autobusų sirgalių. Įtampa jau prieš rungtynes buvo didžiulė. Dar didesnė įtampa buvo rungtynių metu ir labai džiugu, kad šios įtampos pirmieji neatlaikė panevėžiečiai. „Litmalt“ rankininkas Nerijus Kairis turėjo kamuolį, kai jo komanda pirmavo vienu įvarčiu ir iki antrojo kėlinio pabaigos buvo likę vos keliolika sekundžių. Jis nusprendė veržtis prie mūsų komandos vartų ir užtvirtinti savo ko¬mandos pranašumą, nors šitoks elgesys rankininkams nėra būdingas. Mūsų gynėjai tuo momentu žaidė labai profesionaliai. Jie šį žaidėją be pražangos „palydėjo“ į smailesnį atakos kampą ir leido jam netrukdomam atakuoti pasitikėdami vartininko Dariaus Čivilio meistriškumu. Darius nenuvylė, jis atmušė kamuolį ir mūsų rankininkų greita ataka per likusias 9 sekundes pasibaigė 7 m baudiniu. Šį baudinį realizavo Mindaugas Sukackas. Pratęsimas buvo ne mažiau įtemptas, bet sėkmė lydėjo mūsų komandą, ji iškovojo pergalę rezultatu 29:28 (12:11) ir antrus metus iš eilės pateko į čempionato pusfinalį.

Pusfinalyje vyrai stengėsi kovoti su Lietuvos čempionais – „Granito“ rankininkais, tačiau jėgos, atiduotos ketvirtfinaliui, neleido tinkamai pasipriešinti stipriam varžovui. Mūsiškiai pralaimėjo abejas rungtynes: 26:35 ir 26:27. Kaip ir praėjusį sezoną, dėl trečiosios vietos teko žaisti su Šiaulių „Universiteto“ rankininkais. Abejos rungtynės nebuvo nei labai įtemptos, nei gražios, nors šiauliečiai žaidė savoje salėje ir dėl to jautėsi pranašesni. Svarbiausias rungtynes vyrai kovojo pagirtinai ir pelnytai nugalėjo 23:19. Vilniuje pasiekta kuklesnė pergalė rezultatu 23:21 ir antrus metus iš eilės iškovoti čempionato bronzos medaliai.

Bronzos medaliais pasipuošė šie rankininkai: Remigijus Vaičikauskas, Donatas Garbauskas, Dimitrijus Afanasjevas, Marius Baranauskas, Gintaras Janulevičius, Evaldas Lipinskas, Vytautas Vainorius, Rolandas Uoslys, Evaldas Veidą, Egidijus Morkūnas, Kęstutis Lapinskas, Darius Čivilis, Mindaugas Sukackas, Virginijus Jankauskas, Vytautas Olšauskas.

Šis čempionatas buvo išskirtinis mūsų komandai dar ir tuo, kad ketverias įdomiausias mūsų rankininkų rungtynes tiesiogiai transliavo TV3 televizija. Tai tarsi naujas Vilniaus vyrų rankinio istorijos puslapis.

EUROPOS „IŠŠŪKIO“ TAURĖ

Pagal praėjusio čempionato rezultatus mūsų vyrai pirmą kartą Vilniaus miesto vyrų rankinio istorijoje dalyvavo Europos „Iššūkio“ taurės turnyre, kur jau pirmame etape turėjo susitikti su Prancūzijos čempionato bronzos medalininkais Paryžiaus „US Creitel“ rankininkais. Tai suteikė jauniems žaidėjams daug patirties. Abejas rungtynės dėl finansinių priežasčių teko žaisti Paryžiuje. Komandų pajėgumas tikrai buvo nevienodas. Mūsų komanda atvyko ne pačios stipriausios sudėties: vartininkas D. Čivilis buvo traumuotas, o V. Jankauskas ir E. Veida negalėjo išvykti dėl asmeninių priežasčių. Mūsų komanda pralaimėjo 17:27 ir 19:28. Tačiau, nepaisant pralaimėjimų kartėlio, buvome puikiai priimti, aplankėme Paryžių, Disneilendą, o tai praplėtė daugelio žaidėjų akiratį.

LIETUVOS DIDŽIOJI RANKINIO TAURĖ

Lietuvos didžiosios taurės pirmajame etape mūsų komanda susitiko su Alytaus „Almeidos-Vilkų“ komanda. Varžovai pirmose rungtynėse buvo sutriuškinti 33:21. Antrosiose taip pat iškovota pergale 30:26, nors vyrai kiek ir atsipalaidavo. Pusfinalyje pralaimėta daugkartiniams Lietuvos čempionams – „Granito“ rankininkams 23:26 ir 25:28.