Vilniaus „VHC Šviesa“ 2005-2006 Sezono istorija

2005 – 2006 m. Lietuvos lygos vyrų rankinio čempionate „VPU Šviesa-Savanoris“ užregistravo septyniolika žaidėjų. Pasibaigus praėjusiam Lietuvos rankinio čempionatui komandą paliko 5 žaidėjai (D. Čivilis, N. Kernagis, M. Su­kackas, G. Janulevičius bei E. Morkūnas). Tačiau naujas sutartis su klubu sudarė T. Barysas, D. Januševičius, L. Viktorinas, J. Riauba, G. Galkauskas ir baltarusis D. Bizuetsky. Ilgiausiai, jau ketvirtą sezoną, komandoje rungtyniauja Evaldas Lipinskas (jis ir komandos kapitonas), Renatas Mizeras bei Dmitrijus Afanasjevas. Komandos amžiaus vidurkis – 21,6 metai, ūgio vidurkis – 188 cm, svorio vidurkis – 86 kg. Vyriausiajam ir labiausiai patyrusiam komandos ir Lietuvos nacionalinės rinktinės žaidėjui Gintui Galkauskui – 33 metai, o jauniausiam Justinui Riaubai – tik devyniolika. |
Komandos namų rungtynių aikštelė – Vilniaus pedagoginio universite­to didžioji sporto salė. Šioje salėje vyrai kiekvieną dieną treniruojasi. Mėlyna spalva – klubo spalva. Geltona spalva, tai vieno iš pagrindinių komandos rėmėjų Krašto apsaugos savanorių pajėgų spalva. Visa koman­dos apranga – „Erima“ firmos, sportiniai bateliai – „Adidas“, taip pat ko­manda treniruojasi ir žaidžia namų rungtynes su šios firmos kamuoliais. Komandos vanduo – „Aqville“. Komandos informaciniai rėmėjai „Tango TV“ ir „Lietuvos žinios“.
„VPU Šviesos-Savanorio“ rankininkai pasirengimą 2005-2006 m. se­zonui pradėjo treniruočių stovykla Klaipėdoje. Savaitę padirbėję pajūry­je, vyrai persikėlė į Vilnių, kur tęsė pasiruošimą salėje.
Po savaitės treniruočių, jau trečius metus iš eilės vyrai išvyko į tradici­nį turnyrą Taline, kur pradėjo atkaklias kovas su pajėgiomis Estijos, Suo­mijos, Latvijos, Lietuvos, Norvegijos bei Švedijos komandomis. Vyrai įro­dė, kad yra pajėgūs kovoti su kitų šalių stipriausiomis komandomis, ir tai teikė vilčių geriems rezultatams EHF taurės, Baltijos lygos taurės bei Lie­tuvos rankinio čempionato varžybose.

EHF taurės varžybos

2005 09 09 -10 „VPU Šviesa-Savanoris“ Estijoje dalyvavo EHF taurės varžybose. Komanda abejas rungtynes su Polvos „Serviti“ sužaidė jų aikštelėje, kadangi VPU sporto salė po remonto darbų dar nebuvo paruošta varžyboms. Pirmąsias varžybas mūsų rankininkai pralaimėjo rezultatu 22:27 (9:14). Daugiausiai įvarčių į varžovų vartus įmetė M. Mažeika (7) ir D. Afanasjev (6). Antrosios varžybos „VPU Šviesos-Savanorio“ komandai taip pat susiklostė nesėkmingai. Pralaimėta rezultatu 24 : 32 (13 : 13), vėl pasižymėjo M.Mažeika įmetęs 7 įvarčius, po 6 įmetė D.Afanasjev bei 4 E.Lipinskas. Gaila, bet į tolimesnį etapą iškopti nepavyko.

Lietuvos lygos vyrų rankinio čempionatas

Rugsėjo 21-22 d. „VPU Šviesa-Savanoris“ sužaidė pirmąsias dvejas Lietuvos rankinio čempionato rungtynes. Namuose vilniečiai įveikė Aly­taus „Almeida-Marisa“ komandą rezultatu 33:29 (17:10). Gana lengvai laimėję pirmą kėlinį mūsiškiai greitai išbarstė turėtą įvarčių pranašumą jau antrojo kėlinio pradžioje. Alytiškiai buvo sumažinę skirtumą iki 2 įvarčių, bet sėkmingiau varžybų pabaigą sužaidę „VPU Šviesos-Savano­rio“ rankininkai iškovojo pirmąją pergalę. Rezultatyviausiai žaidė M. Mažeika ir T. Barysas, įmetę po 8 įvarčius. Po to mūsiškiai žaidė išvy­koje su Kauno „Lūšies-Akademiko“ komanda ir pralaimėjo rezultatu 27:30 (15:11). Daugiausiai įvarčių pelnė M. Mažeika (10) bei G. Galkauskas (6).
Pirmasis čempionato etapas parodė, kad mūsų komandai iškeltas užda­vinys – po pirmojo etapo pakliūti tarp šešių stipriausių komandų vykdo­mas. Vyrai tikrai pagirtinai kovojo ir, daugelio specialistų nuostabai, įsi­tvirtino ketvirtoje vietoje, prieš save praleidę labai stiprią Panevėžio „Viking-Malt“ (26 taškai), Kauno „Lūšį-Akademiką“ (24 taškai), Vilniaus HC „Vilnius“ (23 taškai). Mūsiškiai, surinkę 21 tašką, už nugaros paliko tokią garsią, tituluotą komandą kaip Kauno „Granitas-Karys“ (18 taškų).
Antrasis etapas tapo mūsų jauniesiems rankininkams tikru išbandymu. Visos šešeto komandos labai stiprios ir kiekviena pergalė buvo didelis žings­nis aukščiausio tikslo link. Šiame etape „VPU Šviesa-Savanoris“ užėmė IV vietą ir pateko į atkrintamąsias varžybas.
|Atkrintamosiose varžybose jiems teko žaisti su pajėgia bei čempionų vardus ginančia Kauno „Granito-Kario“ komanda. Pirmosios rungtynės vyko VPU sporto salėje. Kaip bebūtų gaila pralaimėta dviejų įvarčių skirtumu 27:29 {11:11). Antrosios varžybos vyko Kaune, rungtynes filmavo Tan­go TV, tai buvo paskutinis mūsų vyrų šansas patekti į pusfinalį. Kova vyko nuo pirmųjų iki paskutinių sekundžių, salėje tvyrojo įtampa, žaidėjus slė­gė atsakomybė. Antro kėlinio pabaigoje padarytos klaidos leido varžovams persverti rezultatą ir laimėti rungtynes vieno įvarčio skirtumu 28:27 (14:16). Puikiai sužaidė visi mūsų komandos nariai. Galutinėje įskaitoje užimta V vieta.

BALTIJOS LYGOS ČEMPIONATAS

Šį sezoną „VPU Šviesa-Savanoris“ pirmą kartą istorijoje dalyvavo Baltijos lygos čempionate. Šioje lygoje dalyvauja visos stip­riausios Baltijos šalių komandos bei Baltarusijos ir Rusijos rankininkai. Varžybos vyksta trijose šalyse: Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Lygoje da­lyvauja tokios garsios komandos kaip Estijos čempionai „HC Chocolate Boys“, viena iš stipriausių Rusijos komandų Sankt Peterburgo „Neva“, Baltarusijos čempionai „ASK Minskas“, stipriausia Latvijos komanda „Rygos ASK“, Lietuvos čempionai Kauno „Granitas-Karys“. Turnyras mūsų jauniesiems rankininkams labai svarbus tobulėjimo at­žvilgiu – čia žaisdami vyrai tobulina techninius ir taktinius sumanymus, iš profesionalių žaidėjų mokosi žaidimo meno. Nors ir užimta tik septintoji vieta, bet mūsų rankininkai pamatė ir suprato daug šio žaidimo subtilybių.