Vilniaus „VHC Šviesa“ 2016-2017 Sezono istorija

2016 – 2017 m. sezone Vilniaus „VHC Šviesa“ tęsė savo tradicijas Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygoje. Kiekvienais metais po keletą mūsų rankininkų atstovauja Lietuvai įvairaus amžiaus vyrų rinktinėse. Tradiciškai komandoje žaidžia studentai, mokiniai, kurie planuoja studijuoti Vilniaus universitetuose, ir buvę studentai. Kaip ir kiekvienais metais, komandai buvo iškelti aukščiausi tikslai – laimėti Lietuvos rankinio federacijos taurę, iškovoti medalius Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygoje ar bent būti arti prizininkų ir garbingai kovoti Baltijos rankinio lygoje.

2016/2017 m. Lietuvos rankinio lygos čempionate „VHC Šviesa“ užregistravo devyniolika žaidėjų, dar du žaidėjai prisijungė sezono eigoje. Šeši rankininkai yra studentai besimokantys įvairiuose Vilniaus universitetuose, šeši jau baigę mokslus ir septyni Vilniaus, Utenos ir Pasvalio bendrojo lavinimo mokyklų auklėtiniai. Pasiruošimą artėjančiam sezonui Vilniaus „VHC Šviesa” pradėjo pasikeitimais. Komanda patyrė nemažai netekčių. Sezono eigoje komandą paliko keli mūsų komandos žaidėjai: Lukas Balbierius, Ignas Jonuška, Gediminas Šiburkis. Dar keli išvyko į kitas Lietuvos komandas. Yra gerai tai, kad komandos pagrindas beveik nepakito, žaidėjai jau kelinti metai žaidžia kartu. Šiais metais komandą prižiūrėjo gydytojas Martynas Lukšta (buvęs „VHC Šviesos“ žaidėjas).

LIETUVOS „Vivus.lt“ RANKINIO LYGA

Pirmame „Vivus.lt“ rankinio lygos etape buvo visko. Kone vienas skaudžiausių susitikimų buvo su Šiaulių komanda – „SM Dubysa – Gubernija“. Tai buvo didelė staigmena mūsiškiams. Tą kartą mūsiškiai namuose turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Nors mūsų komanda ėjo tik nugalėti, tačiau sulaukė didelio pasipriešinimo. Jau pirojo kėlinio pradžioje Šiaulių rankininkai išsiveržė į priekį ir mūsiškiai turėjo vytis. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi rezultatu 11:14. Nors „VHC Šviesa“ dėjo visas pastangas pasivejant „SM Dubysą-Guberniją“, tačiau niekas nepavyko. Rungtynės baigėsi rezultatu 25:28 Šiaulių komandos naudai.
Ilgai lauktame Vilniaus derbyje sėkmė šypsojosi mūsų komandai, kuri po atkaklios kovos įveikė kitą sostinės komandą HC „Vilnių“. Po nesėkmės pirmose sezono rungtynėse „VHC Šviesa“ ėjo kovoti su dar didesne motyvacija nugalėti. Abi komandos klydo, abi jos pelnė ir įvarčius. Po 30 min. į pertrauką  mūsų komanda išėjo su dviejų įvarčių deficitu (12:10). Antroje rungtynių pusėje viskas apsivertė. Mūsiškiai pradėjo bėgti, pelnė įvarčius, o varžovai vijosi. Rungtynės baigėsi rezultatu 27:31, mūsų komandos naudai. Šiame susitikime mūsiškiai buvo kaip vienas kumštis. „Vivus.lt“ rankinio lygos trečiojo turo rungtynėse su „Granitu – Kariu“ mūsų komanda po kietos kovos turėjo pripažinti kauniečių pranašumą 20:24(10:14). Klaipėdoje rankinio mėgėjai galėjo pamatyti puikų reginį. Uostamiestyje mūsiškiai susitiko su „Dragūnu“. Buvo puikios rungtynės, puiki kova. Abi komandos žaidė vienodą žaidimą, tai rodė ir rungtynių rezultatas 29:34(16:18). Nors ir pralaimėtos rungtynės, bet komandos treneriai įžvelgė ir pozityvių momentų: noras laimėti, kovingumas, tolimi metimai ir greitas puolimas.
Sekė dar vienas savaitgalis, dar vienos kovingos rungtynės ir dar kartą varžovų tampymas už ūsų. „Vivus.lt“ rankinio lygos penktajame ture namuose Vilniaus „VHC Šviesa“ sutiko svečius iš Dzūkijos ir ne bet ką, o Lietuvos čempionus – Alytaus „Varsą – Stronglasą“. Žaidėjai kovojo dėl kiekvieno kamuolio. Komandos žaidė lygiai. Po 30 min. mūsų komanda atsilikinėjo minimaliai (10:11). Ir tikrai rungtynių pabaiga iš anksto nebuvo nuspėjama. Tik besibaigiant rungtynėms paaiškėjo, kas šį kartą švęs pergalę. Po 60 min. Lietuvos edukologijos universiteto sporto salės švieslentėje degė rezultatas 18:23 Lietuvos čempionų naudai.
Septintajame ture mūsų salėje svečiavosi komanda iš Varėnos. Po kelių nesėkmingų susitikimų, mūsiškiai buvo ištroškę pergalių. Rungtynės buvo labai banguotos – gerai, blogai. Trūko žaidybinės drausmės. Gelbėjo nebloga gynyba. Nuo pat pirmo kėlinio ekipos įsivėlė į klampų žaidimą. Žaidė apylygiai. Rungtynės baigėsi rezultatu 32:26(14:11) mūsų komandos naudai.
Priešpaskutines „Vivus.lt“ rankinio lygos pirmojo rato rungtynes „VHC Šviesa“ žaidė Panevėžyje. Čia mūsų komanda pasiėmė lengvą pergalę. Ji varžovus nugalėjo 13 įvarčių persvara (31:18(16:8)).
Paskutinėse I-ojo „Vivus.lt“ rankinio lygos rato rungtynėse Vilniaus „VHC Šviesa“ susitiko su HC „Utena“. Mūsiškiai važiavo tik pergalės ir 2 taškų. Juos ir gavo, nugalėję varžovus 12 įvarčių persvara (36:18(17:10)).
Tad pirmoje sezono pusėje Vilniaus „VHC Šviesa“ iškovojo 4 pergales ir patyrė 4 pralaimėjimus. Su 8 taškais mūsiškiai yra penktoje turnyrinės lentelės vietoje.
Po Naujųjų metų prasidėjo „Vivus.lt“ rankinio lygos antrasis ratas. Mūsiškiai keliavo į Šiaulius. „VHC Šviesa“ važiavo tik pergalės, nes po skaudaus pralaimėjimo namuose rudenį norėjosi atsirevanšuoti. Nuo pat rungtynių pradžios kova vyko įvartis į įvartį. Buvo daug klaidų, mūsiškiai taikliai mėtė į vartų konstrukciją. Tik pirmojo kėlinio antroje pusėje „VHC Šviesa“  sugebėjo išsiveržti į priekį 2 įvarčių skirtumu (11:9). Tokią persvarą išlaikė iki pertraukos (12:10). Antrajame kėlinyje skirtumą „VHC Šviesa” padidino iki 4 įvarčių (18:14). Bet, aišku, šeimininkai nesiruošė pasiduoti. Jie sugebėjo sumažinti mūsiškių atotrūkį ir išlygino rezultatą likus penkioms minutėms iki rungtynių pabaigos (20:20). Nuo šios akimirkos užvirė audros ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų. Šiauliečiai sugebėjo minimalia persvara išsiveržti į priekį. Po akimirkos mūsiškiai išlygino rezultatą. Likus vienai minutei varžovai puolė mūsų vartus, tačiau netaikliai. Likus kelioms sekundėms iki rungtynių pabaigos Artūras Švilpa pelnė įvartį ir išplėšė savo komandai saldžią pergalę (23:22).
Sekė dar vienas susitikimas. Antrose „Vivus.lt” rankinio lygos antrojo rato rungtynėse buvo karšta. Kaip visada sostinės komandų susitikimai būna pilni emocijų ir aikštelėje, ir už jos ribų. Deja, šiandien pergale džiaugėsi HC „Vilnius“ 33:29 (17:17).
Po Baltijos rankinio lygos savaitgalio Latvijoje ir Estijoje, mūsų komanda vyko į Kauną, kur susitiko su vietos „Granitu – Kariu“. Ir šį kartą laikinosios sostinės ekipa buvo stipresnė. Kauniečiai nugalėjo rezultatu 31:25 (18:11) ir taip atsilygino „VHC Šviesai“ už paskutinį pralaimėjimą Baltijos rankinio lygoje.
Po savaitėlės Vilniaus rankinio sirgaliai rinkosi į mylimos sporto šakos rungtynes, kur susitiko „VHC Šviesa“ su Klaipėdos „Dragūno“ ekipa. Šių dviejų komandų susitikimai visuomet yra kupini įtampos, sunku nuspėti jų eigą ir baigtį. Šios rungtynės taip pat buvo ne išimtis. Šias dvi ekipas, ko gero, reikėtų laikyti greičiausią rankinį lygoje propaguojančiomis komandomis. Pirmoji tarpusavio dvikova Klaipėdoje baigėsi šeimininkų pergale 34:29.
Šį kartą po pirmojo kėlinio atsipalaiduoti negalėjo nė vienos ekipos žaidėjai, nes juos skyrė tik du įvarčiai (9:11). 40 rungtynių minutę mūsiškiai išlygino rezultatą (13:13). Tačiau antrojo kėlinio pabaigoj dragūniečiai atsiplėšė ir mūsiškiai turėjo pripažinti uostamiesčio rankininkų pranašumą (16:21(9:11)).
Po taurės finalo ketverto savaitgalio  į arenas sugrįžo Vivus.lt vyrų rankinio lygos kovos.  Pagaliau po ilgos pertraukos mūsiškiai įveikė Alytaus „Varsą–Stronglasą“. Ir ne bet kur, o varžovų namuose. „VHC Šviesa“ su nuotaika nukeliavo į Alytų. Visi norėjo pagaliau pajusti pergalės skonį. Nuojauta neapgavo. Nuo pirmų rungtynių minučių mūsiškiai išsiveržė į priekį ir neleido varžovams išlyginti rezultato visų rungtynių metu. Nors pergalė buvo prognozuojama alytiškiams, mūsų komanda nuo pat rungtynių pradžios suglumino varžovus savo žaidimu – puikiai puolė ir puikiai gynėsi. Mūsiškiai puikiai kovojo, tam ruošėsi visą savaitę ir treniruotės pasiteisino. Svarbiausia buvo noras laimėti. Tą labiausiai akcentavo treneriai. Akys žibėjo, buvo noras, todėl ir iškovojo pergalę. Patyrę „Varsos–Stronglaso“ rankininkai paskutinėmis rungtynių minutėmis stengėsi pasivyti varžovus. Sėkmingai sužaidusi antrojo kėlinio pabaigą Alytaus ekipa sušvelnino atsilikimą iki 3 įvarčių, bet Vilniaus „VHC Šviesa“ šiandien džiaugėsi saldžia pergale – 27:24(15:11).
Antrose rungtynėse Dzūkijoje mūsiškius vėl lydėjo sėkmė. Nors pirmąjį rungtynių įvartį Varėnoje pelnė varžovai, bet tai ir buvo vienintelė minutė, kai „Ūlos“ komanda buvo priekyje. Mūsiškiai jau nuo rungtynių pradžios neleido aikštelės šeimininkas būti priekyje. Vilniaus „VHC Šviesa“ po truputį ėjo į priekį, didino savo persvarą.  Jau pirmojo kėlinio viduryje jie pirmavo 9:4, o po pirmojo kėlinio priekyje buvo 6 įvarčiais – 17:11. Antroje rungtynių pusėje „VHC Šviesa“ rankininkai dar labiau spaudė gazą. Rezultatas didėjo mūsiškių naudai (21:15; 25:18). Likus 5 min. iki susitikimo pabaigos komandas skyrė dviženklė persvara (28:18). Galiausiai Vilniaus „VHC Šviesa“ laimėjo rungtynes turėdami vienuolikos įvarčių persvarą – 32:21.
Kovo 8 d. vakarą sporto mokyklos „Tauras“ salėje mūsų komanda sutiko svečius iš Panevėžio. Nors rungtynės prasidėjo vangiai, tačiau antrame kėlinyje mūsiškiai įsibėgėjo, žaidė savo žaidimą ir šventė pergalę 30:19(13:12).
Po šios pergalės abi Vilniaus ekipos – HC „Vilnius“ ir „VHC Šviesa“ – turnyrinėje lentelėje įsitaisė greta. Po 16 taškų surinkusios komandos yra 4-5 vietose.
Paskutiniame reguliaraus Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygos ture Vilniaus „VHC Šviesa“ namuose sutriuškino Utenos HC „Uteną“ rezultatu 37:15 (20:7). Įspūdingą persvarą susikrovę mūsiškiai jautėsi tarsi treniruotėje, tad žaidė gana atsipalaidavę ir ištisai atakavo varžovų vartus. Utenos rankininkams nepavyko pralaužti mūsų komandos gynybos ir jie tapo vienintele šio sezono komanda, taip ir nepatyrusia pergalės skonio. Šiose rungtynėse buvo pagerintas vienas šio sezono rekordų – mūsų komandos kapitonas Valdas Drabavičius pelnė net 15 įvarčių.
Po paskutinio turo paaiškėjo atkrintamųjų varžybų poros: Klaipėdos „Dragūnas“ – Panevėžio HC „Grifas“; Alytaus „Varsa–Stronglasas“ – Varėnos „Ūla“; Kauno „Granitas–Karys“ – Šiaulių „Dubysa-Gubernija“; Vilniaus „VHC Šviesa“ – Vilniaus HC „Vilnius“.
Daug dėmesio sulaukė „Vivus.lt“ rankinio lygos atkrintamųjų varžybų etapas. Vilniečiai patyrė daug emocijų, nes vėl savo pečius surėmė sostinės komandos. Derbyje susitiko „VHC Šviesa“ ir HC „Vilnius“.  Abiejų ekipų žaidimas buvo permainingas. Po pirmojo kėlinio priekyje buvo HC „Vilnius“, tačiau antrajame kėlinyje pranašesnė buvo „VHC Šviesa“, kuri laimėjo dviejų įvarčių persvara – 26:24 (12:13). Kova kėlėsi į varžovo namus. Kas patingėjo atkeliauti į HC Vilniaus sporto salę, tie gali nusigraužti nagus. Tai buvo reto grožio rungtynės. Netrūko nei emocijų, nei puikių metų – visko buvo per akis. Kaip visada HC „Vilnius“ ir „VHC Šviesa“ komandų rungtynės būna labai emocingos. Taip buvo ir šįkart. Susitikimas klostėsi lygiosiomis – po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 10:10, nors mūsiškiai ir buvo visas 30 min. priekyje. Pasibaigus rungtynėms rezultatas vėl buvo lygus – 21:21. Buvo paskirtas papildomas laikas – du kėlinukai po 5 minutes. Jam pasibaigus rezultatas vėl buvo lygus – 25:25. Rungtynių nugalėtojai paaiškėjo tik po pakartotinai paskirto papildomo laiko. Tuomet „VHC Šviesos“ rankininkai išsiveržė į priekį, varžovai jau nieko nebegalėjo padaryti. Su šia gaida mūsiškiai žengė į pusfinalį laimėję atsakomąsias rungtynes rezultatu 35:29. Serijos rezultatas – 2:0.
Pusfinalyje mūsiškiai susitiko su Klaipėdos „Dragūnu“. Pajūryje susitikusios „Dragūno“ ir „VHC Šviesos“ ekipos rankinio sirgaliams padovanojo puikų reginį – greitą, gražų žaidimą. Pirmojo kėlinio pradžioje į priekį ėmė veržtis mūsiškiai, tačiau vėliau rezultatą išlyginę aikštelės šeimininkai ėmė pirmauti 14:12. Antrąjį kėlinį varžovai pradėjo sėkmingiau ir ėmė tolti – 20:15, 26:20, 29:21. Tačiau tuomet klaipėdiečiai pradėjo daryti klaidas ir mūsiškiai, jomis naudodamiesi, pradėjo spurtuoti 1:7. Vis dėlto sėkmė buvo aikštelės šeimininkų pusėje ir rungtynes „Dragūnas“ laimėjo rezultatu 30:28.
Lenktynės dėl didžiojo finalo įsibėgėjo. Atsakomosiose rungtynėse Vilniuje sirgaliai galėjo pasimėgauti tikra kova iki paskutinės minutės. Mūsiškiai savo aikštelėje susitiko su Klaipėdos „Dragūnu“. Žaidimas šį kartą buvo visai kitoks nei pirmose rungtynėse. Mūsų rankininkai jau buvo nusiteikę žaisti trečias rungtynes, todėl kovėsi dėl kiekvieno įvarčio. Staigmena ar ne, bet mūsiškiai šiandien įveikė kol kas be pralaimėjimų čempionate žingsniavusį „Dragūną“ net 7 įvarčių skirtumu – 27:20 (12:10). Pirmame kėlinyje ryškesnio atotrūkio nebuvo matyti, bet vis tiek mūsiškiai žingsneliu buvo priekyje. „Dragūno“ rankininkai tik vijosi ir bandė lyginti rezultatą. Pirmoji susitikimo pusė baigėsi rezultatu 12:10, mūsų komandos naudai. Antrame kėlinyje klaipėdiečiai dar labiau klimpo, o mūsiškiai spurtavo. Vienas geriausių rungtynių sužaidęs „VHC Šviesos“ vartininkas Edmundas Pelėda atrėmė labai daug, atrodo, užtikrintų „Dragūno“ įvarčių. Tai leido mūsų komandai nuolat didinti persvarą – 15:11, 16:15, 19:16, 23:17, 25:18. Paskutinėmis minutėmis Klaipėdos ekipa atsilikimo rezultatą dar bandė sušvelninti, bet mūsiškiai pelnė dar porą įvarčių ir šventė pergalę prieš „Dragūną“ 27:20. Deja, trečios rungtynės pasisekė ne mūsų naudai. Uostamiestyje nuo pat pirmų minučių dragūniečiai spaudė mūsiškius. Ir didino persvarą savo naudai. Atsilikimas kas minutę didėjo (1:4; 3:10; 9:16). Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 19:12, ne mūsų komandos naudai. Antroje pusėje mūsiškių žaidimas stabilizavosi. „Šviesos“ rankininkai pradėjo mažinti atsilikimą. Tačiau pritrūko. Rezultato mūsų komandos rankininkams nepavyko palenkti savo naudai. Rungtynės baigėsi rezultatu 33:29 (19:12). Pusfinalio serijoje 2:1 įveikę Vilniaus „VHC Šviesą“ į finalą žengė Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai, ten susitiks su Alytaus komanda. Mūsų rankininkams atiteko mažasis finalas, kuriame kausimės su Kauno „Granito-Kario“ komanda.
Mažojo finalo pirmose rungtynėse Kaune mūsų komanda turėjo nusileisti „Granito-Kario“ rankininkams rezultatu 32:24 (13:10).
Atsakomosiose rungtynėse scenarijus buvo visai kitoks nei pirmose. Mūsų komanda puikiai gynėsi, atakavo varžovų vartus. Nebuvo kur dėtis, nes kovoje dėl bronzos medalių „VHC Šviesa“ nusileido „Granitui-Kariui“ 0:1. Tad buvo būtina pergalė. Laimėtos rungtynės 30:25(15:12) ir serija iki dviejų pergalių išlyginta – 1:1. Kova dėl bronzos nusikėlė į Kauną.
Dėl Lietuvos „Vivus.lt“ bronzos kovoję Kauno „Granito–Kario“ ir Vilniaus „VHC Šviesos“ rankininkai sukūrė maksimalią intrigą rankinio gerbėjams. Serijoje iki dviejų pergalių abi komandos iškovojo po pergalę, tad prizininkai paaiškėjo antradienį Kaune. Lemiamas rungtynes rezultatu 28:21 (12:9) laimėjo ir ant prizinio laiptelio užkopė Kauno ekipa.
Čempionais tapo Klaipėdos „Dragūnas“, antri liko Alytaus „Almeida–Stronglasas“, treti – Kauno „Granitas–Karys“, ketvirti – Vilniaus LEU „VHC Šviesa“, penkti – HC „Vilnius“, šešti  – Šiaulių SM „Dubysa – Gubernija“, septinti – Varėnos „Ūla“, aštunti – Panevėžio HC „Grifas – Sporto gimnazija – KKSC“, devinti– HC „Utena“.
Mūsų komandos žaidėjas Valdas Drabavičius buvo išrinktas geriausiu dešiniojo krašto ir dešiniojo pusiau krašto žaidėju. V. Drabavičius tapo rezultatyviausiu lygos žaidėju ir pripažintas geriausiu sezono žaidėju.
2016–2017 m. sezone pagrindinėje Vilniaus rankinio centro komandoje žaidė Justinas Biekša Nr. 32, Andrius Aksiutovas Nr. 1,  Žygimantas Sinkevičius Nr. 25, Tadas Tumosas Nr. 11, Valdas Drabavičius Nr.35 (komandos kapitonas), Artūras Švilpa Nr. 19, Edmundas Pelėda Nr. 16, Laurynas Pacevičius Nr. 77, Dovydas Kuodys Nr. 44, Jovydas Jurašius Nr. 13, Ignas Jonuška Nr. 20, Julius Šeibokas Nr. 21, Justas Šeibokas Nr. 24, Tadas Rasakevičius Nr. 48, Tomas Valiulis Nr. 88, Karolis Antanavičius Nr. 8 ir Matas Pranckevičius Nr. 12.

TURNYRAI

BALTIJOS RANKINIO LYGA

2016–2017 metų sezone Vilniaus „VHC Šviesa“ vėl grįžo į Baltijos rankinio lygą. Po metų pertraukos, deja, pirmas blynas prisvilo. Pirmose rungtynėse mūsiškiai susitiko su praėjusių metų Baltijos rankinio lygos čempionais – Riihimaen „Cocks“ komanda. Šeimininkai nuo pat pirmųjų rungtynių minučių užspaudė mūsų rankininkus, kurie nieko negalėjo padaryti. Atsilikimas didėjo (5:1; 8:3). Besibaigiant pirmajam kėliniui atsilikimas buvo jau dviženklis. Pirmoje rungtynių pusėje mūsiškiai nepataikė nei vieno metimo iš 7 metrų atžymos, kurių buvo penki. Po 30 min. šeimininkų aikštelės švieslentėje degė rezultatas 21:9. Antroje rungtynių pusėje žaidimas buvo apylygis. Mūsiškiai sugebėjo sušvelninti atsilikimą, tačiau po 10 min. rezultatyviai kelias atakas sužaidę varžovai vėl pabėgo į priekį. Susitikimas baigėsi rezultatu 33:19 ne mūsų komandos naudai.
Antrajame ture „VHC Šviesa“ surėmė ginklus su Dobelės „Tenax“ ekipa. Deja, ir šios rungtynės susiklostė nesėkmingai. Nuo pat pirmųjų susitikimo minučių užvirė arši kova. Komandos žaidė įvartis į įvartį, klaida į klaidą. Komandos buvo susikaupusios, žaidė gražų, greitą žaidimą. Rungtynių rezultatas visą kėlinį buvo beveik lygus. Mūsiškiai minimalia persvara išsiverždavo į priekį, o latviai lygindavo ir atvirkščiai (5:4; 7:7; 8:9). Po 30 min. švieslentėje degė rezultatas 12:11. Antroje rungtynių pusė užvirė dar aršesnė kova. Mūsiškiai išsiveržė į priekį ir pirmavo 2-3 įvarčiais (18:15; 21:19). Įpusėjus antram kėliniui „Tenax“ pradėjo žaisto. Pasivijo mūsiškius ir kibo jiems į atlapus. Paskutines 5 min. aikštelėje buvo chaosas. Emocijos dar labiau įaudrino ir komandas, ir žiūrovus. Tik paskutinę rungtynių minutę, mūsų kapitonui gavus raudoną kortelę, varžovai pelnė įvartį ir jau buvo priekyje. Mūsiškiai turėjo lyginti rezultatą, tačiau nepavyko. Susitikimą laimėjo svečiai iš Latvijos 29:28. Kitame susitikime su šia komandas mūsiškiai vėl nusileido varžovams 25:31(13:13).
Trečiojo turo Baltijos rankinio lygos rungtynėse dar viena nesėkmė. Šį kartą mūsų komanda nepasipriešino estams Polva „Serviti“ rankininkams. Nuo pat pirmųjų minučių varžovai pabėgo į priekį (1:5). Nors mūsiškiai ir bandė pralaužti estų gynybą, tačiau jiems buvo sunku priartėti prie varžovų vartų. Tądien „VHC Šviesos“ žaidėjai žaidė vangiai, aišku, visos jėgos buvo atiduotos vakarykštėse rungtynėse. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi rezultatu 13:17. Antroje susitikimo pusėje estai dar labiau paspaudė. Po 10 min. atsilikimas jau buvo dviženklis (15:25). Nors mūsiškiai ir kabinosi, bandė pelnyti įvarčius, bet „Serviti“ komanda į tai atsakydavo savo įvarčiais į mūsų komandos vartus. Susitikimas baigėsi rezultatu 28:39 svečių naudai. Susitikime Estijoje, mūsiškiai parodė solidų žaidimą, bet, deja, turėjo pripažinti estų pranašumą 26:27(14:13).
Lietuvių dvikovoje „VHC Šviesa“ susitiko su kauniečiais – „Granitu – Kariu“. Susitikimas prasidėjo nervingai, nusimatė labai įtemptos ir kovingos rungtynės. Nuo pat pražios mūsiškiai išsiveržė į priekį (4:1). Aišku, varžovas tikrai kietas riešutas, todėl nesiruošė pasiduoti. Visą laiką jie kvėpavo mūsų komandai į nugaras. „VHC Šviesa“ tai pabėgdavo, tai vėl varžovas juos pristabdydavo (6:5; 9:7; 12:9). Taip žaidimas rezgėsi visą pirmąjį kėlinį. Po 30 min. rezultatas buvo 13:11 mūsų komandos naudai, bet tai tik pirmasis kėlinys. Antroje rungtynių pusėje „VHC Šviesa“ nelėtino savo tempo, pelnė kelis įvarčius iš eilės ir pabėgo į priekį per 6 įvarčius. Granitiečiai neturėjo daug šansų prieiti prie mūsų vartų. Tačiau kauniečiai nebuvo sudėję ginklų, vis bandė priartėti prie mūsiškių. Likus vienai minutei iki pabaigos varžovai priartėjo tris žingsnius, bet mūsų komanda šiandien buvo nusiteikusi pasiimti šią pergalę, todėl sužaidė iki galo ir iškovojo pirmuosius taškus Baltijos lygoje. Rungtynės baigėsi rezultatu 30:25.
Antrose rungtynėse Kaune mūsiškiams nepavyko pakartoti BHL pirmojo susitikimo rezultato su kauniečiais.  Kauniečiai pirmavo beveik visas rungtynes. Pirmajame kėlinyje skirtumas buvo nedidelis. Komandos žaidė apylygiai, tik besibaigiant kėliniui kauniečiams pavyko išsiveržti trimis įvarčiais (15:12). Antrojo kėlinio pradžioje „Granitas“ apsigynė nuo trijų iš eilės varžovų atakų, pats surengė tris staigius antpuolius, padidino persvarą iki šešių įvarčių (20:14) ir atsakė į klausimą, kuri komanda labiau verta pergalės. Rungtynės baigėsi rezultatu 30:26.
„VHC Šviesa“ baigė pasirodymą Baltijos rankinio lygoje susitikime su Suomijos ekipa. Nuo pat pirmųjų minučių mūsiškiai kibo į atlapus Baltijos rankinio lygos čempionams. Visa komanda dirbo iš visų jėgų ir puolime, ir gynyboje. Pirmame kėlinyje, nors ir Suomijos komanda pirmavo, bet toli nesugebėjo pabėgti. Komandas skyrė 1-3 įvarčiai. Mūsiškiai kovėsi kaip lygūs su lygiais. Nors ir nieko nebelėmė šios rungtynės, bet tai buvo geras pasiruošimas trečiadienį Varėnoje vyksiančioms Lietuvos rankinio lygos rungtynėms. Iki pirmojo kėlinio pabaigos „Cocks“ taip ir nesugebėjo pabėgti (13:16). Varžovai aukštesnę pavarą įjungė įpusėjus antrajam kėliniui. Jie atitrūko per 5 įvarčius ir didino savo pranašumą. Mūsiškiai nieko negalėjo padaryti prieš galingą Riihimaen komandos žaidimą. Atsilikimas didėjo. Paskutinės susitikimo minutės buvo tik formalumas, nes komandas skyrė dviženklė persvara. Po 60 min. mūsų komandos salės švieslentėje degė rezultatas 24:36 komandos iš Suomijos naudai.

LIETUVOS RANKINIO FEDERACIJOS (LRF) VYRŲ RANKINIO TAURĖ

Pagaliau, po dviejų metų pertraukos, mūsų komanda grįžta kovoti dėl LRF taurės. Ji tarp keturių geriausių komandų. Ketvirtfinalio etape mūsiškiai susitiko su Panevėžio „Grifas – R. Sargūno sporto gimnazijos – KKSC“ komanda, kuriai nepaliko jokių šansų iškopti į kitą etapą.
Pirmose ketvirtfinalio rungtynėse savo aikštelėje Vilniaus „VHC Šviesa“ sutiko svečius iš Panevėžio. Mūsiškiai buvo kovingai nusiteikę. Po dviejų metų pertraukos visiems norėjosi vėl būti Taurės pusfinalyje. Šiame susitikime gerai funkcionavo taktiniai deriniai. Komanda dirbo, ruošėsi šioms rungtynėms. Mūsiškiai rezgė atakas ir pelnė įvarčius. Gerai gynėsi centre, kas kelias rungtynes nesisekė. Įvartis po įvarčio komanda bėgo į priekį (9:4; 14:7). Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus 5 min. komandas jau skyrė dviženklė persvara (17:7). Po 30 min. rezultatas buvo 20:10. Antroje rungtynių pusėje mūsiškiai nestabdė. „VHC Šviesa“ Panevėžio „Grifas – R. Sargūno sporto gimnazijos – KKSC“ komandai leido pelnyti tik 8 įvarčius. Puiku tai, kad šiandien buvo proga pasireikšti visiems žaidėjams. Žaidė tie, kurie mažai gauna žaisti čempionato ar Baltijos lygos rungtynėse. Susitikimas baigėsi rezultatu 41:17 mūsų komandos naudai.
Atsakomosios LRF vyrų rankinio taurės ketvirtfinalio rungtynės Panevėžyje buvo visai kitokios, nei pirmosios. Priminsime, kad susitikime Vilniuje „VHC Šviesa“ susikrovė +24 įvarčių skirtumą ir į Aukštaitijos sostinę važiavo atsipalaidavę. Juk tokį skirtumą jau kažin ar kas galėtų panaikinti. Šeimininkai buvo nusiteikę kovingai, savo žiūrovams norėjo padovanoti geras rungtynes. Nuo pat pirmųjų susitikimo minučių komandos kibo viena kitai į atlapus. Žaidė lygiai. Tai viena, tai kita komanda pelnė įvarčius. Tik 17 rungtynių min. mūsiškiai atitrūko 2 įv. O pirmąją rungtynių pusę baigė minimalia persvara (13:12). Antroje susitikimo pusėje komandos žaidė klampų, nerezultatyvų rankinį.  Abi klydo, abi pelnė įvarčius. Kėlinio viduryje panevėžiečiai išsiveržė į priekį (19:17). Ir tada mūsiškiai jau turėjo vytis. Likus 2 min. iki susitikimo pabaigos „VHC Šviesa“  išlygino rezultatą (21:21) ir po akimirkos jau buvo priekyje. Susitikimas baigėsi rezultatu 24:22. Tad su 26 įvarčių persvara mūsiškiai nužingsniavo iki LRF pusfinalio.
Vasario 10 d. Garliavoje vyko Lietuvos rankinio federacijos vyrų pusfinalio varžybos. Jau pirmajame LRF „Basement“ vyrų taurės pusfinalyje užvirė nuožmi kova, kuri baigėsi Klaipėdos „Dragūno“ pergale. Uostamiesčio rankininkai jau trečią kartą šį sezoną „VHC Šviesos“ rankininkus įveikė 5 įvarčių skirtumu (28:23).
Klaipėdos ekipa geriau pradėjo susitikimą ir pirmavo didžiąją pirmojo kėlinio dalį. Vienu metu daugkartiniams čempionams jau buvo pavykę susikurti 4 įvarčių pranašumą (10:6), tačiau toliau bėgti varžovams mūsiškiai neleido. Greitai rungtyniavę „Šviesos“ žaidėjai pirmojo kėlinio pabaigoje sugebėjo sumažinti savo atsilikimą iki 2 įvarčių (16:14). Antrojo kėlinio pradžia žadėjo atkaklią ir nuožmią kovą iki paskutinės rungtynių sekundės. Mūsų komanda rungtyniavo itin pakiliai, tačiau perlaužti rungtynių eigos galutinai jiems nepavyko. Įpusėjus antrajam kėliniui ekipas skyrė vos vienas vienintelis įvartis (21:20), tačiau būtent tada Klaipėdos rankininkai spurtavo ir užsitikrino ramią rungtynių pabaigą.  Nuaidėjus finaliniam rungtynių švilpukui rezultatas švieslentėje buvo 28:23 „Dragūno“ naudai. Deja, kova dėl taurės baigėsi. Kitą dieną „Dragūno“ rankininkai įveikė HC „Vilniaus“ ekipą ir džiaugėsi LRF „Basement“ vyrų taure.

„Erima taurė“
Alytus, 2017 08 18–20

Rugpjūčio 18 – 20 d. Alytuje šurmuliavo rankininkai. Jau penktą kartą iš eilės prieš sezoną yra organizuojamas vyrų rankinio turnyras „Erima taurė“. Čia žaidėjai gali išbandyti savo jėgas, treneriai gali išbandyti naujas komandų komplektacijas. Šį kartą turnyre dalyvavo penkios komandos: „VHC Šviesa“, „HC Vilnius“, Alytaus „Varsa–Stronglasas, Kauno KTU ir svečiai iš Baltarusijos Gardino „Kronon“. Lietuvos komandos nesugebėjo pasipriešinti svečiams iš Gardino. Baltarusijos klubas iškovojo visas keturias pergales Lietuvos komandas nugalėję 10-12 įvarčių skirtumu.
Mūsų komanda iškovojo dvi pergales ir du kartus turėjo pripažinti varžovų pranašumą. „VHC Šviesa“ net 14 įvarčių skirtumu įveikė turnyro šeimininkus „Varsą-Stronglasą“ (34:20(17:11)) ir 3 įvarčių skirtumu buvo pranašesni už „HC Vilnių“ (31:28(16:15)).
Abu pralaimėjimus mūsiškiai patyrė pirmąją dieną. Pirmame susitikime su baltarusiais, nors ir daugiau nei pusę rungtynių vyko lygi kova, bet mūsų rankininkai nusileido svečiams 29:39(18:18). Antrose rungtynėse susitiko Vilniaus ir Kauno komandos. Rankinio lygos naujokai Kauno KTU įveikė mūsiškius 40:32(21:18)).
Šio turnyro metu rezultatyviausias mūsų komandoje buvo Valdas Drabavičius, kuris pelnė 32(10) įvarčius. Rosvaldas Ramunis dar pridėjo 31(2). Karolis Antanavičius pelnė 19, Artūras Švilpa – 11, Jovydas Jurašius ir Tadas Rasakevičius – po 7įv., Tadas Tumosas – 6, Julius Šeibokas – 4, Aleksandr Grišin ir Laurynas Pacevičius – po 3įv., Ernestas Jančiukas – 2(1), Airijus Čypas pridėjo 1 įvartį.
Geriausiais komandų žaidėjais išrinkti: „VHC Šviesa“ – Rosvaldas Ramunis, „HC Vilnius“ – Mantas Bruzgė, „Varsa-Stronglasas“ – Remigijus Čepulis, Kauno KTU – Karolis Jankauskas, „Kronon“ – Aleh Lunia. Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo „Kronon“ komandos žaidėjas Siarhei Tarasevich, kuris pelnė 36 įvarčius.