Vilniaus „VHC Šviesa“ 2013-2014 Sezono istorija

2013/2014 m. Lietuvos rankinio lygos čempionate „VHC Šviesa“ užregistravo šešiolika žaidėjų.  Lyginant komandos sudėtį su praeito sezono sudėtimi, ji beveik nepakito. Komandoje išliko visi pagrindinės sudėties žaidėjai. Tačiau iš ekipos pasitraukė du žaidėjai, vienas iš jų nusprendė studijuoti Lietuvos sporto universitete, o kitas patirties pasisemti išvyko į užsienį. Atėjo ir trys nauji rankininkai. Yra gerai tai, kad komandos pagrindas nepakito, žaidėjai jau kelinti metai žaidžia kartu. Šiais metais komandą prižiūrėjo gydytoja D. Baubinienė ir M. Lukšta („Šviesos VHC“ žaidėjas).

LIETUVOS RANKINIO LYGA

Šių metų reguliarusis Lietuvos rankinio lygos sezonas mūsų komandai buvo permainingas. Turnyrinėje lentelėje mūsiškiai tai kilo, tai leidosi. Pirmasis ratas buvo sunkesnis, kurio metu Vilniaus „VHC Šviesa“ patyrė tris pralaimėjimus rungtynėse su „Granito – Gajos – Kario“ komanda (25:29), Vilniaus derbyje (21:23) ir išvykoje su Varėnos „Ūlos“ rankininkais (31:28). Be pralaimėjimų, negali būti pergalių. Kaune mūsų rankininkai nugalėję „LSU – Lūšį“ (33:34), pergalių seriją parsivežė į namų aikštelę, kur savo sirgaliams leido pasidžiaugti puikiomis pergalingomis rungtynėmis su: „HC Utena“ (40:26), Alytaus „Almeda – Stronglasu“ (25:24) ir Šiaulių SM „Dubysa – Gubernija“ (29:25). Vienas iš įnirtingiausių susitikimų šiame sezone buvo Klaipėdoje, kur Vilniaus rankinio centro komanda susitiko su vietos „Dragūno“ rankininkais. „VHC Šviesa“ beveik visas rungtynes buvo besivijančių vaidmenyje. Tačiau 55 min. mūsiškiai rezultatą išlygino ir iki rungtynių pabaigos likus vos 1 min. 20 sek. jie pirmavo dviejų įvarčių skirtumu, bet būdami penkiese prieš šešis mūsiškiai neišlaikė ir susitikimą pabaigė rezultatu 32:32 (14:16).
Pirmame rate įvyko pokyčiai ir komandos viduje. Iš rankinio pasitraukė žinomas šalyje buvęs rankininkas, ilgametis Vilniaus „VHC Šviesa“ treneris Evaldas Lipinskas. Jį pakeitė patyręs strategas Antanas Taraskevičius. Aišku komandai buvo sunku, nes mūsiškiai turėjo priprasti prie skirtingų treniravimo sistemų. Taip pat komandą paliko vartininkas Andrius Veteras.
Antrajame lygos rate Vilniaus „VHC Šviesos“ komanda įsibėgėjo. Ji iškovojo 7 pergales ir patyrė vieną pralaimėjimą Alytuje prieš „Almeidos-Stronglaso“ rankininkus (26:32). Vienos įspūdingiausių rungtynių buvo Vilniuje, kur susitiko mūsų ir Varėnos  komandos. Vyko tikra kova. Sirgaliai tikrai galėjo kuo pasimėgauti. Mūsų komanda įveikė svečius iš Varėnos rezultatu 29:26 (11:13).
Reguliaraus čempionato nugalėtojais tapo Klaipėdos „Dragūno“ komanda (27 taškai – 13 pergalių, 1 lygiosios ir 2 pralaimėjimai). Antrojoje vietoje liko Alytaus „Almeida-Stronglasas“ (24 taškai – 11 pergalių, 2 lygiosios ir 3 pralaimėjimai), trečioje – Vilniaus „VHC Šviesa“ (24 taškas – 11 pergalių, 1 lygiosios ir 4 pralaimėjimai).
Po reguliaraus sezono tęsėsi kovos Lietuvos rankinio lygos atkrintamosiose varžybose. Klaipėdos „Dragūnas“ susitiko su Šiaulių „SM Dubysos – Gubernijos“ atstovais, Alytaus „Almeida – Stronglasas“ – su Kauno „LSU – Lūšies“ ekipa, Vilniaus „VHC Šviesa“ – su Vilniaus „HC Vilnius“ žaidėjais ir Varėnos „Ūla“ – su Kauno „Granito – Gajos – Kario“ rankininkais.
Šiame sezone jau nebepasikartojo praėjusių metų nesėkmė, kai mūsiškiams reikėjo pabaigti sezoną jau po atkrintamųjų. Mūsų universiteto komanda, po abiejų atkaklių susitikimų nusileido Vilniaus „HC Vilniui“ (28:29; 24:24) ir Lietuvos rankinio lygoje jie liko V vietoje. 2014 m. pavasaris buvo ytin sėkmingas Vilniaus „VHC Šviesai“. Atkrintamose rungtynėse pagaliau buvo peržengtas psichologinis barjeras, kuris buvo sunkiai įveikimas pastaruosius kelis metus žaidžiant su kita Vilniaus komanda. Šį kartą mūsų žaidėjai parodė, kas stipresni sostinėje. Namuose ir išvykoje „HC Vilniaus“ rankininkai neprilygo mūsų universiteto komandai. Pirmose rungtynėse, LEU sporto salėje, pranašesni buvo „VHC Šviesa“ (32:26 (16:14)), o antrosiose – taip pat varžovai neatsilaikė mūsiškių greičiui ir puikiam žaidimui (27:16 (13:9)).
Pusfinalio kovoje Vilniaus „VHC Šviesa“ susitiko su Alytaus „Almeidos – Stronglaso“ komanda. Istorinis žingsnis – istorinis pusfinalis. Po trečiųjų pusfinalio rungtynių Alytuje mūsų komanda, pirmą kartą klubo istorijoje, žengė žingsnį link LRL čempionų vardų. Lemiamoje pusfinalio kovoje Vilniaus „VHC Šviesa” svečiuose nugalėjo pernai metų vicečempionus „Almeidos-Stronglaso” rankininkus, rezultatu 28:20 (12:11). Pirmoji šių komandų pusfinalio akistata, vykusi praėjusį Alytuje, baigėsi vilniečių pergale – 31:27 (16:11), antrose rungtynėse Vilniuje dviženkle įvarčių persvara – 32:22 (16:8) laimėjo alytiškiai. Lemiamose pusfinalio rungtynėse tiksliau sužaidė mūsiškiai.
Priminsime, kad 2002–2003 m. sezone mūsų komanda iškovojo III vietą. Tai buvo aukščiausias Vilniaus miesto vyrų rankinio laimėjimas. 2003–2004 m. Vilniaus rankinio centro komanda antrą kartą iškovojo bronzos medalius. Kita sostinės ekipa „HC Vilnius“ per savo klubo istoriją dėl medalių kovojo daugybę kartų: du kartus (2007 m. ir 2008 m.) tapo vicečempionais, o 2006 m. ir 2009 m. jiems atiteko bronzos medaliai.
LRL finalas buvo vertas sezono atkakliausių kovų. Čia susitiko du lygiaverčiai varžovai – uostamiesčio „Dragūno“ ir sostinės „VHC Šviesos“ komandos. Pirmą kartą istorijoje komanda kovojo dėl Lietuvos rankinio lygos čempionų vardų. Aišku, varžovas nepėsčias – daugkartiniai Lietuvos čempionai. Klaipėdos „Dragūno“ ekipa iki šiol keturis kartus iš eilės buvo iškovojusi čempionų vardus.
Finalo serija iki trijų pergalių – 0:3. Pirmose finalo rungtynėse Vilniaus „VHC Šviesos” komanda nusileido daugkartiniams čempionams rezultatu 29:36, antrosios Vilniuje tik po pratęsimo – 28:30. Trečiosios rungtynės buvo lemiamos. Klaipėdoje vyko labai aukšto lygio kova, kuri buvo verta didžiojo finalo. Deja, mūsų komanda nusileido daugkartiniams Lietuvos čempionams „Dragūno“ rankininkams (25:26 (12:15)) ir iškovojo garbingą, pirmą kartą klubo istorijoje, II vietą.
Mūsų komandos vienas iš pagrindinių rankininkų, Vaidas Trainavičius, buvo pripažintas geriausiu Lietuvos rankinio lygos žaidėju.
2013–2014 m. sezone pagrindinėje Vilniaus rankinio centro komandoje žaidė: Valdas Drabavičius Nr. 8, Tomas Bernatavičius Nr. 13, Justinas Biekša Nr. 32, Tadas Tumosas Nr. 10, Tadas Jurelevičius Nr. 4, Domantas Čuplinskas Nr. 11, Artūras Švilpa Nr. 19 (komandos kapitonas), Mindaugas Sukackas Nr.14, Skirmantas Plėta Nr. 5, Lukas Balbierius Nr. 9, Vaidas Trainavičius Nr. 17, Edmundas Pelėda Nr. 16, Andrius Aksiutovas Nr. 1, Ignas Valiušis Nr. 33, Laurynas Pacevičius Nr. 77.

TURNYRAI

LRT VYRŲ RANKINIO TAURĖ

Šiais metais LRT vyrų rankinio taurė nebegrįžo į Vilnių. I etape mūsiškiai susitiko su Pasvalio „Ramkininkas SM“ komanda. Abejuose susitikimuose (ir namuose, ir išvykoje) mūsiškiai šventė pergales (Vilniuje – 37:28 (17:11), Pasvalyje – 37:27 (16:14)).
2013–2014 m. LRT rankinio taurės finalinio ketverto varžybos vyko vasario 22–23 dienomis Pasvalio Pieno žvaigždžių arenoje. Pusfinalio varžybų kovoms buvo traukiami burtai. Dėl pereinamosios LRT vyrų rankinio taurės kovojo praeitų dviejų metų taurės laimėtojai Vilniaus „VHC Šviesos“ rankininkai su Lietuvos rankinio lygos daugkartiniais čempionais Klaipėdos „Dragūnu“. Antroje poroje susitiko šį sezoną puikius rezultatus demonstruojanti Varėnos „Ūla“ bei legendinė Kauno „Granito–Gajos–Kario“ ekipa.
Deja, lemiamoje pusfinalio kovoje, dėl 53–ios LRT rankinio taurės, stipresni buvo Klaipėdos „Dragūnas“. Šios rungtynės pasižymėjo kovingumu ir gražių akimirkų gausa. Mūsų komandos vyr. treneris Antanas Taraskevičius negailėjo pagyrų savo auklėtiniams už rungtynėse parodytą kovingumą. Tik gaila, kad mūsiškiai šioje kovoje niekaip negalėjo apsiginti nuo klaipėdiečių rezultatyvių atakų. Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 20:26, klaipėdiečių naudai, o rungtynės baigėsi rezultatu 30:33. Mūsų komanda prarado galimybę trečią kartą iš eilės tapti LRT vyrų rankinio taurės laimėtojais.

„Erima taurė“

Įsibėgėjus komandų pasiruošimui artėjančiam sezonui, rugpjūčio 22–24 d. Lietuvos edukologijos universiteto sporto salėje vyko tarptautinis vyrų rankinio turnyras „Erimos taurė“. Atsinaujinusi  mūsų komanda nepaliko šansų Lietuvos komandoms. Principiniame susitikime su „HC Vilniumi“ pranašesni  buvo „VHC Šviesos“ rankininkai (27:22 (14:14)). Tai pat mūsiškiai įveikė – Kauno „LSU–Lūšį“ (30:22 (17:11)), Pasvalio „RSK „Rankininką“ – 29:25 (14:14)), Utenos „HC Uteną – 38:18 (16:10)), Varėnos „Ūlą“ – 24:21 (11:11)). Deja, mūsų komanda nesugebėjo pasipriešinti svečiams iš Baltarusijos „HC Gomel“ (12:21 (7:10)). Tad, Vilniaus „VHC Šviesa“, surinkusi 10 taškų, iškovojo II vietą, o „HC Gomel“, su 12 taškų, tapo „Erimos taurės“ laimėtojais. III vietą iškovojo praėjusių metų šio turnyro vicečempionai „HC Vilnius“ (8 taškai). Ketvirti liko „Ūlos“ komanda (6 taškai), penkti – „RSK Rankininkas“ (4 taškai), šešti – „HC Utena“ (2 taškai), septinti – „LSU – Lūšis“ (0 taškų).
Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo Utenos komandos žaidėjas Tadas Mikuckas. Turnyro metu jis pelnė – 32 įvarčius.  Rezultatyviausias mūsų komandoje buvo Tomas Bernatavčius. Jis varžovų vartininkus nuginklavo 24 kartus. Mindaugas Sukackas pelnė— 18 įv., Valdas Drabavičius ir Skirmantas Plėta – po 15 įv., Artūras Švilpa pelnė— 13 įvarčių.

Europos universitetų žaidynės
Roterdamas (Olandija), 2014 07 24–08 08

Roterdame Europos studentų žaidynės. Lietuvos edukologijos universiteto komandai atstovavo Vilniaus „VHC Šviesa“ ir „Šviesa VHC“ žaidėjai: Tomas Bernatavičius, Valdas Drabavičius, Vaidas Trainavičius, Tadas Jurelevičius, Justinas Biekša, Andrius Aksiutovas, Tadas Tumosas, Lukas Urbonavičius, Dovydas Šimkaitis ir Evaldas Janušauskas.
Žaidynėse be Lietuvos rankininkų taip pat varžėsi 7 universitetai iš Turkijos, Kroatijos, Norvegijos, Portugalijos, Serbijos. LEU rankininkai buvo A grupėje su Turkijos Gazi universitetu, Zagrebo universitetu bei Portugalų politechnikos ir inžinerijos universiteto rankininkais.
Su Turkija buvo pralaimėta 21:29, su Kroatija pralaimėta 30:35, o su Portugalija laimėta 40:21. Po pirmo etapo užimta trečia vieta grupėje. Ketvirtfinalyje LEU rankininkai susitiko su kito pogrupio antrą vietą užėmusiais Portugalijos rankininkais iš Minho universiteto. Tą susitikimą lietuviai pralaimėjo 29:33 ir neteko teisės kovoti dėl medalių. Jie kovojo tik dėl V–VIII vietų. Pasiekę dvi pergales iš eilės su Turkijos Uludag 39:30 bei su Norvegijos mokslo ir technologijos universiteto rankininkais  40:27, lietuvaičiai užėmė garbingą V vietą.
Žaidynėse laimėjo Portugalijos Minho universiteto rankininkai finale nugalėję Serbijos Novi Sad universiteto studentus rezultatu 25:20.