Vilniaus „VHC Šviesa“ 2007-2008 Sezono istorija

Komandos apranga – komanda rengiasi vokiečių firmos „Erima“ apranga. Bateliai – „Adidas“. Aprangos spalvos – mėlyna ir geltona. Mėlyna spalva yra klubo spalva, geltona – krašto apsaugos savanorių pajėgų. Namų spalva yra mėlyna, išvykoje komanda žaidžia geltona apranga. Komandos vyr. treneris Andrėjus Perovas, antrasis treneris Evaldas Lipinskas.

2007–2008 metais komanda dalyvavo 5 turnyruose bei Tele 2 aukščiausios rankinio lygos čempionate.

Rankinio turnyras skirtas Plk. Ltn. R. Baltušiui atminti

Šis turnyras skirtas atminti žymiam karininkui bei rankinio puoselėtojui Plk. Ltn. R. Baltušiui. Tai tradicinis turnyras vykstantis liepos pabaigoje, į kurį susirenka Lietuvos aukščiausios lygos komandos. Tai puiki galimybė iš arčiau pažvelgti į komandos naujokų žaidimą. VHC „VPU Šviesos–Savanorio“ komanda puikiai pasirodė šiame turnyre. Nugalėjusi Šiaulių „Universiteto“, Klaipėdos „Žemaitijos–Dragūno“, Kauno „Granito II“ komandas bei patyrusi pralaimėjimą pajėgiai Kauno „Granito I“ komandai, pateisindama lūkesčius ir trenerių viltis, užėmė II vietą.

Lietuvos vyrų rankinio federacijos taurė

Tai vienas iš svarbiausių turnyrų, kurį organizuoja Lietuvos rankinio federacija. Taurės turnyrai pradėti rengti 1955 m. 11×11 nugalėtoja tapo „Kauno“ komanda, o nuo 1962 m. pradėta organizuoti 7×7. Lietuvos vyrų rankinio federacijos taurės varžybose dalyvauja beveik visos Lietuvos rankinio lygos komandos. VHC „VPU Šviesos–Savanorio“ komandai dar nei karto neteko laimėti didžiosios taurės, tad kiekvieni metai tampa iššūkiu. Šiais metais burtai lėmė, kad mūsų komanda susitiko su labai pajėgia Klaipėdos „Žemaitijos–Dragūno“ komanda ir abiejuose susitikimuose mūsiškius lydėjo sėkmė, tad komanda gavo teisę pusfinalio varžybose susitikti su kita Vilniaus komanda HC „Vilnius“. Deja, laimėti nepavyko – pirmosios rungtynės pralaimėtos 37:32 (19:17), o antrosios 26:29 (15:12). Tad viziją ir svajones laimėti didžiąją taurę beliko atidėti ateinantiems sezonams.

Vyrų rankinio turnyras „Kauno mero taurė“

Turnyras skirtas 1991–1992 Kauno miesto merui, 1992–1998 Kauno „Granito“ klubo prezidentui, 1994–1999 Kauno rankinio federacijos prezidentui, LTOK nariui, Lietuvos sporto federacijų sąjungos revizinės komisijos pirmininkui Vilimui Čiurinskui atminti. Tai rankinio turnyras, kuriame susirenka pajėgiausios rankinio komandos, kurių tarpe yra ir mūsų universiteto komanda. Puikiai žaidusi VHC VPU „Šviesos–Savanorio“ komanda pasipuošė bronziniais medaliais.

„BOSH“ turnyras

Tai pirmą kartą organizuotas turnyras, kurio organizatoriumi buvo Vilniaus HC „Vilnius“ komandos vadovai. Turnyras truko dvi dienas, kurio metru 4 turnyro komandos žaidė tarpusavyje. Mūsų vyrai turėjo puikią galimybę laimėti I vietą, bet susumavus varžybų rezultatus nugalėjo Vilniaus HC „Vilnius“ Mūsų universiteto komanda surinko lygiai taškų kaip kita Vilniaus miesto komanda, tad teko suskaičiuoti įmestų ir praleistų įvarčių skirtumą, tad vieno įvarčio persvara laimėjo HC „Vilnius“ komanda. Užimta II vieta buvo irgi geras rezultatas, nes komanda turnyruose dalyvauja ne tik dėl to, kad laimėtų kuo aukštesnę vietą, bet kad tobulintų rankinio žaidimo subtilybes, derinius, o kaip pavyksta dar ir laimėti prizinę vietą, tai komandos tikslai ir uždaviniai yra visi pateisinami.

„Baltijos Gintarėliai“

Tai naujas turnyras, kuris buvo suorganizuotas garsaus rankininko, teisėjo, trenerio Gintaro Paškevičiaus iniciatyva. Nors turnyras ir nepasižymėjo pajėgių komandų gausumu, vis dėlto tai nesumenkino mūsų vyrų pergalių prieš visas dalyvavusias komandas ir čempionų taurė savo čempionišką dvasią skleidžia Vilniaus pedagoginiame universitete.

Tele-2 aukščiausios vyrų rankinio lygos čempionatas

Tai pats svarbiausias komandos dalyvavimas varžybose. Kiekvienais metais mūsų vyrai ruošiasi čempionatui labai atsakingai, pradedant bendro fizinio pasiruošimo stovykla Klaipėdoje bei dalyvavimu įvairiuose rankinio turnyruose. Tradiciškai kiekvienais metais komandai yra keliami uždaviniai ir šiais metais pagrindinis uždavinys buvo užimti vietą tarp pajėgiausių pirmojo ketverto komandų.
Naujai sukomplektuota komanda sezoną pradėjo nelabai sėkmingai. Turnyrinėje lentelėje mūsiškiai užėmė VI vietą, kuri pranašavo atkrintamose, ketvirtfinalio varžybose susitikti su labai stipria, bet vidinių problemų kamuojama Panevėžio „Viking–Malt“ ekipa. Kalbėdami apie visas ketvirtfinalio rungtynes, galime teigti, kad mūsų jaunieji žaidėjai pademonstravo solidų ir akiai patrauklų rankinį. Nepabūgo patyrusių Panevėžio rankininkų ir tinkamai priešinosi, taip įrodydami, kad kitais metais mūsų komandos žaidėjai gali siekti dar aukštesnių rezultatų.
Pirmosios rungtynės vyko Panevėžyje. 25:18 (9:11) Tai buvo neeilinės rungtynės, didelis sirgalių triukšmas ir tvyranti įtampa aikštelėje iš rikiuotės išvedė aikštės teisėjus, kurie nesugebėjo sutramdyti žaidėjų emocijų bei aistrų. Šios varžybos tapo tikru nervų karu. Pirmasis kėlinys baigėsi gana mažu bei neįprastu rezultatu 9:11 VHC „VPU Šviesa–Savanoris“ komandos naudai. Vilniečiai pademonstravo tikrai kibią ir darnią gynybą, taip priversdami panevėžiečius klysti, nervintis. „Šviesos“ rankininkai į didžiąją pertrauką išėjo pilni optimizmo ir vilčių. Prasidėjus antrajam kėliniui staigmeną pateikė teisėjai. Keletas jų klaidų leido panevėžiečiam ne tik pasivyti vilniečius bet ir persverti rezultatą savo naudai. Visą antrąjį kėlinį mūsiškiai vijosi savo varžovus – tai priartėdavo, tai vėl nutoldavo. Nors ir 7 įvarčiai yra didelis rezultatas, bet jis neatspindėjo rungtynių eigos. Įtampa išliko iki pat rungtynių pabaigos.
Antrosios rungtynės baigėsi rezultatu 30:25 (14:12) mūsiškių naudai. Varžybos buvo įdomios tuo, kad į jas atvažiavo Panevėžio jaunieji rankininkai, pagrindinės sudėties buvo tik keli žaidėjai. „Šviesos“ rankininkai per anksti patikėjo pergale ir tinkamai nenusiteikė rungtynėms, todėl teko ilgai kovoti, kol buvo pasiektas pagrindinis tikslas – pergalė. Trečiosios rungtynės – tai kova dėl išlikimo. Rezultatu 26:22 (11:11) nugalėjo panevėžiečiai. Šias rungtynes galima pavadinti dramatiškomis ir labai įdomiomis. Jų scenarijus ir kovingumas priminė praeitų metų ketvirtfinalio rungtynes tarp VHC „VPU Šviesos–Savanorio“ ir Kauno „Granito“ kario komandų, nors ir nebuvo pratęsimo, bet drama išliko iki pat pabaigos. Pirmasis rungtynių kėlinys, buvo labai azartiškas, nei viena komanda neketino nusileisti, puikiai gynėsi tiek vieni, tiek kiti žaidėjai, tad nenuostabu, kad po pirmojo kėlinio sirenos švieslentėje degė lygus rezultatas 11:11. Pertraukos metu tarp Panevėžio žiūrovų pasigirsdavo kalbos, jog šios varžybos bus labai sunkios panevėžiečiams ir negailėjo pagyrimų vilniečiams. Antrasis kėlinys prasidėjo panašiai, kaip ir pirmosios rungtynės. Panevėžiečiai įgijo kelių taškų persvarą savo naudai. „Šviesos“ komanda puikiai suprasdami, kad tai yra „išlikimo rungtynės“ pasivijo savo varžovus. Likus 3 minutėmis iki rungtynių pabaigos rezultatas buvo lygus. Šis momentas tapo rungtynių kulminacija, gaila, kad gynyboje suklydę mūsų komandos gynėjai buvo nubausti 2 min. baudomis, tad teko žaisti 5 prieš 7. Tai ir buvo viena iš pagrindinių VHC „VPU Šviesos–Savanorio“ ekipos pralaimėjimo priežastimi. Nuskambėjus pagrindinei rungtynių sirenai, švieslentė skelbė praėjusių metų čempionų Panevėžio „Viking Malt“ komandos pergalę. Nors panevėžiečiai ir laimėjo seriją 2:1 prieš VHC „VPU Šviesa–Savanorį“, tačiau galime tik didžiuotis jaunaisiais mūsų komandos rankininkais ir deramą pagarbą atiduoti Panevėžio rankininkams už puikias ir intriguojančias rungtynes.

Komanda čempionate užėmė VII vietą. Šis rezultatas nedžiugino nei žaidėjų, nei klubo vadovybės. Bet treneris Andriejus Perovas pasakė, kad jauni, darbštūs ir energingi mūsų komandos žaidėjai ateinantį sezoną čempionate parodys daug geresnius rezultatus ir šių jaunų žaidėjų sunkus darbas bei energija bus apvainikuoti čempionato medaliais.