Vilniaus „VHC Šviesa“ 2011-2012 Sezono istorija

2011-2012 m. Lietuvos rankinio lygos čempionate „VHC Šviesa“ užregistravo dvidešimt žaidėjų. Trylika rankininkų yra studentai besimokantys įvairiuose Vilniaus universitetuose, trys moksleiviai, keturi jau baigę mokslus. Lyginant komandos sudėtį su praeito sezono sudėtimi iš komandos pasitraukė trys žaidėjai, atėjo šeši nauji rankininkai, kurie komandoje rungtyniauja pirmus metus. Šiais metais komandą prižiūri gydytoja D. Baubinienė ir I. Sadauskaitė. Didžiausia naujiena šį sezoną tapo dukterinės komandos atsiradimas. Komanda buvo pavadinta Vilniaus „Šviesa VHC“. Ji dalyvavo Lietuvos vyrų rankinio čempionate. Komanda užregistravo 17 žaidėjų. Komandos treneriais dirbo Karolis Kaladinskas, Renatas Mizeras, Evaldas Lipinskas.

LIETUVOS RANKINIO LYGA

Vilniaus „VHC Šviesa“ čempionatą pradėjo labai rimtai ir atsakingai. Antrose varžybose, dar vadinamose Vilniaus derbiu, po atkaklios kovos įveikę kitą Vilniaus miesto komandą Vilniaus „HC Vilnius“ ir išplėšę pergales prieš Varėnos ir Alytaus komandas, Vilniaus „VHC Šviesa“ turnyrinėje čempionato lentelėje įsitvirtino pačiame viršuje. Ketvirtose rungtynėse mūsų komandos pergalingą žygį pristabdė Kauno „Lūšies“ rankininkai, rezultatas lygus 27:27. Pagrindiniai varžovai kovoje dėl aukštesnės turnyrinės lentelės pozicijos Klaipėdos „Žemaitijos-Dragūno“ rankininkai visą laiką buvo greta ir neleido nei kiek „VHC Šviesa“ ekipai atsikvėpti. Pirmojoje čempionato lyderių dvikovoje pergalę šventė klaipėdiečiai. Šis pralaimėjimas stipriai supykdė vilniečius, kurie savo pyktį išliejo ant Panevėžio, Utenos ir Šiaulių komandų. Nemalonią žinią pateikė Kauno „Granito“ komanda, kuri puikiai sužaidusi išplėšė pergalę vieno įvarčio skirtumu. Antrajame Vilniaus derbyje su „HC Vilniumi“, po pergalės prieš Varėnos „Ūla“ komandą, teko pasidalinti po tašką sužaidus 22:22. Ši nesėkmingai sužaista čempionato atkarpa privertė užleisti lyderių pozicijas Klaipėdos „Žemaitijos-Dragūno“ ekipai. Po žiemos atostogų nesėkmės nesibaigė, nors ir buvo laimėta prieš Alytaus „Almeid-Stronglasas“ komandą, bet skaudžiai pralaimėta Kauno „Lūšies“ ir Klaipėdos „Dragūno“ komandoms. Iš šios duobės padėjo išlipti pasiektos įspūdingos, triuškinančios pergalė prieš Utenos, Panevėžio ir Šiaulių miestų komandas. Po šių pergalių atrodė, kad „VHC Šviesa“ komandos vyrų niekas negalės sustabdyti, nes buvo ir nugalėti praėjusių metų čempionai Klaipėdos „Žemaitijos-Dragūnas“. Komanda tikėjo, kad šiais metais be medalių neliksime. Bet tai ir liko tikėjimas, nes vyrai paskutinėse keturiose rungtynėse sugebėjo laimėti tik vieną pergalę. Todėl čempionatas buvo baigtas 4 turnyrinėje lentelės vietoje. Kadangi šių metų čempionato sistema buvo be atkrintamųjų rungtynių, o norint pakovoti dėl III vietos turėjo būti nemažesnis kaip penkių taškų skirtumas tarp šalia esančių komandų. Bet mus skyrė 6 taškų skirtumas, todėl čempionatas buvo baigtas su liūdna gaida.

LRT DIDŽIOJI VYRŲ RANKINIO TAURĖ

Šiais metais pirmąjį kartą Vilniaus „VHC Šviesa“ laimėjo LRT didžiąją vyrų rankinio taurę. Ganėtinai sunkiai klostėsi šiais metais burtai, bet ne žaidimas. Pirmame etape gan nesunkiai rezultatais 31:22 ir 24:22 buvo laimėta prieš Alytaus „Almeidos-Stronglasas“ komandą.Antrajame etape buvo susidorota ir su pajėgia Kauno „Lūšies“ komanda. Vilniaus „VHC Šviesa“ finale susitiko su Kauno „Granito-Gaja-Karys“ rankininkais. Po labai atkaklios kovos Alytaus sporto rūmuose, emocingai palaikomi savo sirgalių pergalę šventė vilniečiai 27:26.

BALTIJOS RANKINIO LYGA

Šie metai, nebuvo tokie sėkmingi Vilniaus „VHC Šviesa“ komandai Baltijos rankinio lygoje kaip praėję. Turnyrinėje lentelėje užėmę IV vietą vilniečiai įgijo teisę dalyvauti Baltijos lygos finaliniame ketverte, kuris vyko Estijoje. Finalinio ketverto rungtynes organizavo Talino komanda. Pirmąjį susitikimą gan nesunkiai laimėjo Polva „Polva Serviti“ komanda. Antrosiose rungtynėse dėl Baltijos rankinio lygos bronzos Vilniaus „VHC Šviesa“ komandą įveikė Klaipėdos „Žemaitijos- Dragūnas“. Todėl ir likome tik IV vietoje, kuri mūsų visiškai netenkino. 2011 – 2012 m. „VHC Šviesa“ komandoje žaidė: Tadas Jurelevičius, Valdas Drabavičius, Šarūnas Šeduikis, Mindaugas Sukackas, Vaidas Trainavičius, Artūras Švilpa, Skirmantas Plėta, Edgaras Leišis, Dainius Kliorė, Aistis Pažemeckas, Martynas Lukšta, Tomas Bernatavičius, Martynas Žala, Domantas Čuplinskas, Andrius Veteras, Tadas Tumosas, Edmundas Pelėda, Karolis Budrys, Laurynas Pocevičius.