Vilniaus „VHC Šviesa“ 2004-2005 Sezono istorija

Dviejų paskutinių sezonų bronzos medalininkai „VPU Šviesa–Savanoris“ rankininkai pasirengimą 2004-2005 m. sezonui pradėjo treniruočių stovykla Klaipėdoje, dragūnų batalione. Savaitę padirbėję pajūryje, vyrai persikėlė į Vilnių, kur tęsė pasiruošimą salėje. Pasitreniravusi dešimt dienų komanda jau antrus metus iš eilės išvyko į turnyrą Taline. Šiame turnyre dalyvavo šešiolika komandų iš Švedijos, Suomijos, Estijos, Rusijos bei Lietuvos. Turnyras pasikeitusiai komandai buvo puikus pasiruošimo etapas. Tarpsezonyje komandą dėl įvairių priežasčių paliko septyni pagrindiniai žaidėjai. Vyrams turnyre reikėjo ieškoti savo žaidimo, kitaip sakant, susiderinti. Turnyre užimta XI vieta buvo dėsningas rezultatas. Bet turnyras parodė, kad komanda ir ateinantį sezoną bus pajėgi kovoti dėl aukštų vietų šalies čempionate. Po šio turnyro sugrįžę į Lietuvą, vaikinai toliau treniravosi VPU sporto salėje.

LIETUVOS RANKINIO ČEMPIONATAS

Čempionato pirmasis etapas parodė, kad mūsų komandai iškelti uždaviniai – po pirmojo etapo pakliūti tarp šešių stipriausių komandų yra vykdomi ir buvo įvykdyti. Vyrai tikrai pagirtinai kovojo ir, daugelio specialistų nuostabai, įsitvirtino ketvirtoje turnyrinės lentelės vietoje. Taigi antrame etape beliko išlaikyti šią poziciją, kad būtų pasiektas sekantis tikslas – iškovotas aikštės pranašumas atkrintamosiose varžybose. Deja, vyrams to padaryti nepavyko. Po antrojo etapo varžybų mūsų komandą aplenkė Kauno „Lūšis–Akademikas“, kuri šešetuke du kartus minimaliu skirtumu įveikė mūsiškius ir nustūmė juos į penktąją vietą galutinėje įskaitoje. Komanda prarado aikštės pranašumą net ir pirmajame atkrintamųjų varžybų etape. Tačiau vyrų ryžtas nesumažėjo, o atvirkščiai, jie buvo nusiteikę atsirevanšuoti Kauno „Lūšies–Akademiko“ rankininkams už skaudžius pralaimėjimus minimaliais rezultatais reguliariajame čempionate.|
Pirmosiose rungtynėse Kaune, pralaimėdami visą susitikimą ir likus žaisti aštuonias minutes, esant rezultatui 14:18, vyrai įspūdingai spurtavo ir pirmą kartą šiame čempionate nugalėjo varžovus 19:18. Antrosios rungtynės vyko VPU aikštelėje ir žaidėjai jau turėjo žymiai daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, nei prieš pirmąjį susitikimą. Rungtynės buvo dar nerezultatyvesnės, bet scenarijus skyrėsi. Praktiškai visą susitikimą pirmavo mūsų komanda, kuriai ir pavyko išlaikyti turėtą pranašumą – 17:16, toks galutinis rungtynių rezultatas, o dvikovos 2:0, ir iškovota vieta pusfinalyje. Pusfinalyje vyrai visiškai nepasipriešino daugkartiniams šalies čempionams Kauno „Granito–Kario“ rankininkams ir pralaimėjo abejas rungtynes atitinkamai: 34:19 ir 24:18.
Rungtynėse dėl trečiosios vietos mūsų komandos laukė reguliaraus čempionato trečiosios vietos laimėtojai Varėnos „Ūlos“ rankininkai. Pirmasis susitikimas vyko Varėnoje. Rungtynės buvo labai atkaklios ir dramatiškos. Mūsų vyrai, visas rungtynes pralaiminėję, pabaigoje išsiveržė į priekį, tačiau nesugebėjo išlaikyti įgyto pranašumo ir pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 29:29. Po pirmojo 5 min. pratęsimo pirmavome 32:30, o po antrojo švieslentė rodė 35:34 mūsų komandos naudai. Antrosios rungtynės VPU salėje teikė daug vilčių, kad trečius metus iš eilės bus iškovoti bronzos medaliai. Tačiau skaudus pralaimėjimas vieno įvarčio skirtumu 26:25 privertė vėl grįžti į Varėną. Čia jau psichologinis pranašumas buvo šeimininkų pusėje, nors ir juos slėgė didelė atsakomybės našta – salė buvo sausakimša. Puikiai pradėję rungtynes vyrai išbarstė pranašumą ir pralaimėjo kėlinį 13:11. Antrajame kėlinyje rezultatas buvo lygus iki 50 min. Bet likusią rungtynių dalį pirmavo šeimininkai ir jie pelnytai nugalėjo 26:22, atimdami iš mūsų komandos bronzos medalius.
Komandos užimta IV vieta – tikrai geras rezultatas, jei prisimintume, kad iš esmės buvo pasikeitusi komandos sudėtis ir viso čempionato metu buvo demonstruojamas kovingumas bei stabilus žaidimas. Vyrai įvykdė visus jiems keltus uždavinius, iškovodami teisę žaisti Europos taurės varžybose, nes kaip parodė patirtis, Europos taurių turnyruose žaidėjai tikrai įgyja pasitikėjimo savo jėgomis ir meistriškumu.
Čempionate reikėtų išskirti vartininką Darių Čivilį, kuris buvo pripažintas ne tik geriausiu čempionato vartininku, bet ir absoliučiai geriausiu čempionato žaidėju. Taip pat gerai pasirodė Evaldas Lipinskas, Egidijus Morkūnas, Mindaugas Sukackas, Mindaugas Mažeika, Gintaras Janulevičius. Pažangą padarė Dmitrijus Afanasjevas bei kiti vaikinai.

EUROPOS „IŠŠŪKIO“ TAURĖS TURNYRAS

Europos „Iššūkio“ taurės turnyre „VPU Šviesos–Savanorio“ komandai burtai lėmė susitikti su Šveicarijos komanda „VVacker“ Thun. Nedideliame Thun miestelyje 2004 m. lapkričio mėnesį žaidėme abejas rungtynės (dėl lėšų trūkumo). Abu kartus pajėgesni buvo šveicarai – 32:21 ir 38:21, tačiau mūsų vyrai tikrai įgijo daug žaidybinės patirties ir pasitikėjimo savo jėgomis rungtyniaudami (kaip vėliau paaiškėjo) su būsimais taurės laimėtojais.

LIETUVOS RANKINIO TAURĖ

Lietuvos rankinio taurės varžybos pirmą kartą vyko nauja sistema. Keturios stipriausios komandos atvyko į Vilnių, kur „Siemens“ arenoje buvo žaidžiamos pusfinalio ir finalo varžybos. Deja, mūsų komandai nepasisekė. Pusfinalyje pralaimėjusi čempionato sidabro medalininkams Panevėžio „Viking – Malt“ rankininkams 20:28, ji nepateko į finalą. O taurę iškovojo mūsų vyrų skriaudėjai panevėžiečiai, įveikę Varėnos „Ūlos“ septyniukę.

Vertinant 2004 – 2005 m. sezoną galima sakyti, kad komandai jis buvo sėkmingas. Komandoje žaidė: Gintaras Janulevičius, Evaldas Lipinskas, Egidijus Morkūnas, Mindaugas Sukackas. Andrejus Sokolovas, Evaldas Visockas, Artūras Parnauskas, Giedrius Žyvatkauskis, Mindaugas Mažeika, Vytautas Vainorius, Nerijus Kernagis, Deividas Pranka, Darius Čivilis, Dmitrijus Afanasjevas, Marius Baranauskas ir Renatas Mizeras.