Vilniaus „VHC Šviesa“ 2012-2013 Sezono istorija

2012/2013 m. Lietuvos rankinio lygos čempionate „VHC Šviesa“ užregistravo šešiolika žaidėjų. Lyginant komandos sudėtį su praeito sezono sudėtimi iš komandos pasitraukė keturi žaidėjai, atėjo vienas naujas rankininkas. Yra gerai tai, kad komandos pagrindas nepakito, žaidėjai jau kelinti metai žaidžia kartu. Šiais metais komandą prižiūri gydytoja D. Baubinienė ir I. Sadauskaitė. Komandos treneriais dirbo Karolis Kaladinskas ir Evaldas Lipinskas.

LIETUVOS RANKINIO LYGA

Vilniaus „VHC Šviesa“ čempionatą pradėjo labai rimtai ir atsakingai. Antrose varžybose dar vadinamose Vilniaus derbiu po atkaklios kovos įveikę kitą Vilniaus miesto komandą Vilniaus „HC Vilnius“ ir išplėšę pergales prieš Utenos, Kauno, Pasvalio komandas, taip pat per kelias rungtynes patyrusi tik vieną pralaimėjimą su Alytaus komanda ir lygiosiomis sužaidę su praėjusio čempionato nugalėtojais klaipėdiečiais, Vilniaus „VHC Šviesa“ turnyrinėje čempionato lentelėje įsitvirtino tarp lyderiaujančių ekipų. Po lygiųjų rungtynių (27:27) mūsų universiteto komanda supyko ir nubaudė Šiaulių (39:23), Varėnos (33:24) ir Utenos (38:24) komandas. Tačiau po naujųjų metų „VHC Šviesa“, po sužaistų lygiųjų Vilniaus derbyje, tarsi įkrito į duobę. Ji patyrė du pralaimėjimus su Alytaus bei Kauno komandomis ir išbarstė labai svarbius taškus. Ši nesėkmingai sužaista čempionato atkarpa privertė užleisti lyderių pozicijas kitoms ekipoms. Mūsų komanda vėl atsigavo po laimėtų rungtynių išvykoje su Klaipėdos „Dragūnu“ (35:28). Po šios pergalės mūsiškiai pakilo į trečiąją turnyrinės lentelės vietą. Taip pat „VHC Šviesa“ sutriuškino pasvaliečius net 22 įv. skirtumu (50:28). Komanda tikėjo, kad šiais metais be medalių neliks. Bet tai ir liko tikėjimas, nes labai nesėkmingai mūsiškiams susiklostė atkrintamosios varžybos.
Reguliaraus čempionato nugalėtojai Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai (15 pergalių, 1 lygiosios, 2 nesėkmės, 31 tšk.) susitiko su Varėnos „Ūla“ (5 pergalės, 13 pralaimėjimų, 10 tšk.). Po reguliaraus čempionato antroje vietoje įsitaisę Alytaus „Almeidos-Stronglaso“ rankininkai (15 pergalių, 3 pralaimėjimai, 30 tšk.) susikovė su Šiaulių „Universiteto-Gubernijos“ atstovais (5 pergalės, 1 lygiosios, 12 pralaimėjimų, 11 tšk.). Treti likę Vilniaus „VHC Šviesa“ rankininkai (12 pergalių, 2 lygiosios, 4 pralaimėjimai, 26 tšk.) susitiko su kita sostinės ekipa – HC „Vilnius“ (9 pergalės, 1 lygiosios, 8 pralaimėjimai, 19 tšk.). O kaune tarpusavyje kovėsi ir dvi šio miesto ekipos – „LSU-Lūšis“ (10 pergalių, 2 lygiosios, 6 pralaimėjimai, 22 tšk., 4 vieta) ir „Granitas-Gaja-Karys“ (10 pergalių, 2 lygiosios, 6 pralaimėjimai, 22 tšk., 5 vieta).
Vilniaus „VHC Šviesa” sezonas baigėsi labai anksti, jau po atkrintamųjų varžybų. Šiame etape buvo žaidžiama iki dviejų pergalių. Mūsų universiteto komanda, po abiejų atkaklių susitikimų nusileido Vilniaus „HC Vilniui” (28:29; 24:24) ir Lietuvos rankinio lygoje jie liko V vietoje.
2012–2013 m. sezone pagrindinėje Vilniaus rankinio centro komandoje žaidė: Vaidas Trainavičius Nr. 17, Valdas Drabavičius Nr.8, Tomas Bernatavičius Nr. 13, Dainius Kliorė Nr.23, Andrius Veteras Nr. 1, Justinas Biekša Nr. 32, Tadas Tumosas Nr. 10 (SSF, II k.), Tadas Jurelevičius Nr. 4, Domantas Čuplinskas Nr. 11, Karolis Budrys Nr. 3, Artūras Švilpa Nr. 19, Mindaugas Sukackas Nr.14, Skirmantas Plėta Nr. 5, Lukas Balbierius Nr. 9.

TURNYRAI LRT VYRŲ RANKINIO TAURĖ

Kaune pasikartojo pernai metų finalo scenarijus. Kauno sporto halėje vykusiose LRT rankinio taurės vyrų finalo rungtynėse „VHC Šviesa“ komanda rezultatu 29:22 (10:13) nugalėjo Kauno „Granito – Gajos – Kario“ klubą. LRT rankinio taurės pusfinalyje susitiko Kauno „LSU – Lūšis“ ir Vilniaus „VHC Šviesa“. Praėjusių metų taurės laimėtoja mūsų komanda nervingose rungtynėse įveikė kauniečius rezultatu 33:28 (11:19). Nors po pirmo kėlinio mūsiškiai pirmavo 8 įvarčių skirtumu, bet „LSU – Lūšies“ atstovai nesiruošė pasiduoti, ir priešinosi iki pat rungtynių pabaigos. 44 min. iš aikštės buvo pašalintas Kauno „LSU – Lūšies“ žaidėjas Artūras Balčiūnas.
Finale, kaip ir buvo tikėtasi, nuo pat rungtynių pradžios prasidėjo atkakli kova. Per pirmas 5 min. komandos sugebėjo pelnyti tik po 1 įvartį. Didžiąją dalį pirmojo kėlinio vieno ar dviejų įvarčių skirtumu priekyje buvo Kauno „Granitas – Gaja – Karys“ komanda, tačiau likus iki kėlinio pabaigos penkioms minutėms mūsiškiams pavyko išlyginti rezultatą 10:10. Kėlinio pabaigą geriau sužaidė „Granitas – Gaja – Karys“ ir pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 13:10 kauniečių naudai. Antrojo kėlinio pradžioje Kauno komanda vėl nemažino tempo ir padidino savo komandos pranašumą iki keturių įvarčių. Bet mūsų rankininkai nepasidavė ir jau įpusėjus antrajam kėliniui „Granitas – Gaja – Karys“ buvo priekyje jau tik vieno įvarčio skirtumu 20:21. Likus keturiolikai minučių iki rungtynių pabaigos „VHC Šviesa“ varžovams leido pelnyti tik vieną įvartį. Likusį rungtynių laiką vilniečiai nepaleido iniciatyvos iš savo rankų. Mūsiškiai ne tik išlygino rezultatą, bet ir sugebėjo jį persverti 7 įvarčių skirtumu. Vilniaus „VHC Šviesa“ komanda antrus metus iš eilės tapo LRT rankinio taurės laimėtojais 29:22. Praėjusiais metais Vilniaus „VHC Šviesa“ komanda įveikė savo varžovus iš Kauno 27:26 (12:13).

„ERIMA TAURĖ“

Rugpjūčio 23–25 d. pirmą kartą mūsų universiteto salėje buvo suorganizuotas tarptautinis vyrų rankinio turnyras „Erima taurė 2013“, kuris buvo skirtas propaguoti rankinį. Padėti komandoms pasiruošti svarbiausiems sezono startams ir užmegzti naujus kontaktus. Turnyre dalyvavo 5 komandos iš Lietuvos (Kauno „ LSU – Lūšis“, Vilniaus „HC Vilnius“, Varėnos „Ūla“, Utenos „HC Utena“, Vilniaus „VHC Šviesa“) ir viena komanda iš Latvijos (SK „Latgols“). Vykusiame turnyre triumfavo šeimininkė Vilniaus „VHC Šviesos“ komanda. Mūsų komanda iškovojo visas penkias pergales vidutinišku 15 įvarčių skirtumu. Sunkiausiai pasiekta pergalė buvo prieš antrąją vietą užėmusią kitą sostinės ekipą „HC Vilnių“ – 25:23. II vietą iškovojo antroji Vilniaus komanda „HC Vilnius“, III vietą – Kauno „LSU – Lūšis“. „VHC Šviesa“ komandoje geriausiu žaidėju buvo pripažintas Valdas Drabavičius.