Vilniaus „VHC Šviesa“ 2009-2010 Sezono istorija

Komandoje registruota: Aistis Pažemeckas Nr.1, Martynas Žala Nr.2, Šarūnas Šeduikis Nr.3, Tadas Jurelevičius Nr.4, Skirmantas Plėta Nr.5, Audrius Diržinauskis Nr.7, Valdas Drabavičius Nr.8, Edgaras Leišis Nr.10, Tomas Čiužas Nr.11, Renatas Mizeras Nr.12, Tomas Bernatavičius Nr.13, Evaldas Visockas Nr.14, Justinas Riauba Nr.15, Vaidas Trainavičius Nr. 17, Artūras Švilpa Nr.19, Giedrius Morkūnas Nr. 32, Martynas Lukšta Nr.66, Ramūnas Urbonavičius Nr. 99. Komandos kapitonas: Vaidas Trainavičius Komandos treneriai: vyr. treneris Evaldas Lipinskas, treneris Renatas Mizeras Kiti oficialieji asmenys: klubo direktorius Raimondas Maldžius, komandos gydytoja D. Baubininė

LIETUVOS RANKINIO LYGA

2009-2010 m. čempionatas vyko kiek kitokia sistema, nei įprastai. Šiais metais nuspręsta žaisti 3 ratus be atkrintamųjų rungtynių, tad kiekvienų rungtynių kaina buvo didelė, surinkti čempionato eigoje taškai lėmė komandų išsidėstymą ir užimtas vietas. Iki Naujųjų metų Vilniaus „VHC Šviesa“ demonstravo solidų, greitą, akiai patrauklų žaidimą. Daugelis Lietuvos rankinio ekspertų gyrė Vilniaus ,“VHC Šviesa“ už grąžų, o ypač greitą žaidimą. Komanda visą čempionatą buvo tarp komandų lyderių, dalinosi II-IV vietas Paskutiniame rate sprendėsi komandų išsidėstymas turnyrinėje lentelėje, virė kovos kiekviename aikštės centimetre, nes laimėtos ar pralaimėtos rungtynės keitė komandas vietomis. Vilniaus ,,VHC Šviesa“ turėjo puikias galimybes užimti čempionate III vietą, bet nesėkmingai susiklosčius rungtynėms su Kauno „Granitu-Gaja-Kariu“, Vilniaus „VHC Šviesos“ ekipa nukrito net į V vietą, kuri ir tapo 2009-2010 sezono Vilniaus „VHC Šviesa“ komandos pagrindiniu rezultatu. Gaila, tikrai nesame verti V vietos ir tikrai jaučiamės stipresni už kai kuriuos varžovus, esančius aukščiau už mus turnyrinėje lentelėje, taip po sezono kalbėjo vyr. treneris Evaldas Lipinskas.

LRT DIDŽIOJI VYRŲ RANKINIO TAURĖ

Burtai lėmė, jog pirmajame etape Vilniaus „VHC Šviesa“ rankininkai susitiks su ambicinga ir ryžtinga Molėtų „SC Molėtai“ komanda. Pirmosios rungtynės vyko Molėtuose. Pilnoje žiūrovų salėje vilniečiai nesunkiai išplėšė pergalę su solidžiu įvarčių skirtumu, 23:39 (12:17)  ir laukė atsakomųjų rungtynių Vilniuje. Antrose rungtynėse vilniečiai leido sau eksperimentuoti komandos sudėtimi ir didžiąją rungtynių dalį svečiai iš Molėtų rungėsi su antro sąstato Vilniaus „VHC Šviesa“ komandos žaidėjais. Dvikova klostėsi nepalankia, bet saugia eiga. Varžybų pabaigoje išleisti pagrindiniai žaidėjai nesugebėjo rungtynių svertų persverti savo pusėn ir varžybos buvo pralaimėtos 2 įvarčių skirtumu 37:39 (20:18), kadangi svečiuose buvo laimėta 16 įvarčių pranašumu, o namuose pralaimėta tik 2 įvarčiais, tai į kitą etapą pateko mūsų komanda. Antrojo etapo burtai šįsyk buvo nesėkmingi, ištrauktas labai nepalankus, bet nugalimas varžovas, Kauno „Lūšies“ ekipa. Pirmosios rungtynės vyko Kaune LVA sporto salėje. Pirmajame kėlinyje abi komandos demonstravo atkaklų, greitą, veržlų rankinį, visą kėlinį išlaikydamos komandos aukštą tempą įmetė per pirmąjį kėlinį neįprastai daug įvarčių 20:21 vilniečių naudai. Antrasis kėlinys taip pat nenusileido savo greičiu, galbūt rungtynių pabaigoje Vilniaus „VHC Šviesa“ komandos pagrindiniams žaidėjams pritrūko jėgų ir komanda to pasekoje pralaimėjo rungtynes 37:29. Tai gan didelis įvarčių skirtumas prieš tokią ekipą. Kad Vilniaus „VHC Šviesa“ vyrai nenuleido ginklų ir bandė garbingai pasipriešinti, parodė atsakomosios rungtynės. Kaip ir tikėtasi pirmasis kėlinys buvo lygus ir jį minimalia persvara laimėjo vilniečiai, tai žadėjo antrame kėlinyje dar aršesnę kovą, dėl patekimo į LRT vyrų rankinio taurės finalą. Įpusėjus antrajam kėliniui Vilniaus „VHC Šviesa“ susikrovė 6 įvarčių pranašumą ir gan grėsmingi priartėjo prie kauniečių, gaila kad rungtynių pabaiga susiklostė nesėkmingai, nors rungtynes pavyko laimėti 31:27, bet nepavyko iškopti į finalinį etapą.