Vilniaus „VHC Šviesa“ 2008-2009 Sezono istorija

2008–2009 m. sezoną VHC „VPU Šviesa–Savanoris“ tęsė savo tradicijas ir papročius aukščiausioje Lietuvos rankinio lygoje. Kaip ir kiekvienais metais, komandai buvo iškelti aukščiausi tikslai – laimėti Lietuvos rankinio federacijos taurę ir iškovoti medalius. Komanda rengiasi vokiečių firmos „Erima“ apranga. Bateliai – „Adidas“. Aprangos spalvos – mėlyna ir geltona. Mėlyna spalva yra klubo spalva, geltona – krašto apsaugos savanorių pajėgų. Namų spalva yra mėlyna, išvykoje komanda žaidžia geltona apranga.

Komandos sudėtis. Komandoje buvo registruota 20 žaidėjų ir 6 oficialūs asmenys. 2008–2009 m. komanda dalyvavo 4 turnyruose, bei Tele-2 aukščiausios rankinio lygos čempionate.

Tele–2 aukščiausios vyrų rankinio lygos čempionatas

Tai pačios svarbiausias komandos varžybos. Kiekvienais metais mūsų vyrai ruošiasi čempionatui labai atsakingai, pradedant bendro fizinio pasiruošimo stovykla Klaipėdoje bei dalyvavimu įvairiuose rankinio turnyruose. Čempionato pradžia buvo gana sėkminga, komanda buvo dažnas svečias turnyrinės lentelės viršuje, bet antroji čempionato pusė nubloškė komandą tarp vidutiniokų. Pasibaigus visiems čempionato ratams komanda užėmė turnyrinėje lentelėje V vietą. Atkrintamosiose rungtynėse VPU ,,Šviesos–Savanorio komanda susitiko su patyrusia ir stropiai žaidžiančia Šiaulių ,,Universiteto“ komanda. Pirmosios rungtynės vyko Šiauliuose, nes Šiaulių ekipa pasibaigus reguliajam sezonui užėmė aukštesnę vietą turnyrinėje lentelėje. Šios rungtynės, kaip ir tikėtasi buvo labai įtemtos, emocingos ir kovingos. Pirmąjį kėlinį komanda pralaimėjo gana dideliu 4 įvarčių skirtumu (16:12), tai reiškė, jog antrąjąme kėlinyje reikės dar didesnio susikaupimo ir koncentracijos. Šviesiečiai nugalėje II kėlinį 2 įvarčiais pralaimėjo rungtynes 26:24. Antrosios rungtynės vyko Vilniuje. Jų jau mūsų komanda negalėjo pralaimėti, jei norėjo patekti į pusfinalį ir įvygdyti iškeltus komandos tikslus. Su triukšmingų sirgalių pagalba VPU ,,Šviesos–Savanorio“ komandos rankininkai išplėšė pergalę 29:24 (18:13) ir išlygino seriją 1:1. Tad šioje dramoje tarp VPU ,,Šviesos–Savanorio“ ir Šiaulių ,,Universiteto“ prireikė trečiųjų rungtynių, kurios įvyko vėl Šiauliuose. Tai buvo labai neparanku mūsų komandai, nes žaisti svečiuose yra labai sunku, kadangi priešininkai žaidžia su dviguba jėga. Apie trečiasias rungtynes galima pasakyti, jog tai buvo reto grožio ir didelių emocijų rungtynės. Jų metu buvo parodytos net 2 raudonos kortelės, o 1 įvarčio pranašumas svyravo tai vienos, tai kitos komandos naudai ir iki pat rungtynių pabaigos nebuvo aišku, kuri komanda pateks į kitą etapą. Rungtynės baigėsi rezultatu 24:23 (11:10) ir pergalės šokį šoko, kaip bebūtų apmaudu, Šiaulių ekipa. Iškelti komandai tikslai liko neįgyvendinti ir juos komanda atideda sekantiems metams. Pasibaigus čempionatui VPU ,,Šviesos–Savanorio“ komanda užėmė V vietą. Lietuvos vyrų rankinio federacijos taurė Tai vienas iš svarbiausių turnyrų, kurį organizuoja Lietuvos rankinio federacija. Taurės turnyrai pradėti rengti 1955 m. 11×11 nugalėtoja tapo „Kauno“ komanda, o nuo 1962 m. pradėta organizuoti 7×7. Lietuvos vyrų rankinio federacijos taurės varžybose dalyvauja beveik visos Lietuvos rankinio lygos komandos. VHC „VPU Šviesos–Savanorio“ komandai dar nei karto neteko laimėti didžiosios taurės, tad kiekvieni metai tampa iššūkiu. Šiais metais burtai lėmė, jog mūsų komanda susitiks su labai pajėgia Kauno ,,Lūšies–Sanistal“ komanda. Pirmąsias rungtynes rezultatu 22:19 laimėjo VPU ,,Šviesos–Savanorio komanda. Atsakomosios rungtynės vyko Kaune ir čia VPU ,,Šviesos–Savanorio komanda patyrė nesekmę 33:23. Tad į kitą Lietuvos vyrų rankinio federacijos taurės etapą pateko Kauno ,,Lūšies–Sanistal“ rankininkai.