Vilniaus „VHC Šviesa“ 2002-2003 Sezono istorija

2002-2003 m. sezoną „Šviesos“ vyrų rankinio komanda netradiciškai pradė­jo treniruočių stovykla Klaipėdoje, Dragūnų batalione. Savaitę padirbėję pajūryje vyrai sugrįžo į VPU sporto salę, kur tęsė pasiruošimą Lietuvos čempionato ir taurės varžyboms. Visas pasiruošimo etapas – tradicinis tarptautinis turnyras Pa­nevėžyje. Šiame turnyre mūsų rankininkai pasiekė finalą, tačiau jame nusileido Šiaulių „Universiteto“ komandai ir iškovojo sidabro medalius.
Lietuvos didžiosios taurės pirmajame etape mūsų komandos laukė grėsmingi varžovai – Kauno „Granito-Kaustos“ rankininkai. Neatsilaikę daugkartiniams Lietuvos čempionams, vyrai į kitą etapą nepateko.

LIETUVOS ČEMPIONATAS

Ketvirtąjį čempionatą tarp stipriausių Lietuvos komandų „Šviesos“ komanda pradėjo pasivadinusi nauju pavadinimu „Šviesa-Savanoris“, kadangi krašto ap­saugos savanorių pajėgų vadovybė nusprendė padėti komandai. Šis sprendimas buvo neatsitiktinis – dauguma žaidėjų yra kariai savanoriai. Pirmosios rungtynės namuose su Šiaulių „Universiteto“ komanda buvo žymiai sėkmingesnės nei tur­nyro Panevėžyje finalas – varžovai buvo nugalėti užtikrinai. Prieš šias rungtynes vyko iškilminga čempionato atidarymo ceremonija.
Šiame čempionate mūsų komandos gretas sustiprino Lietuvos nacionalinės rinktinės kapitonas Gintaras Savukynas, kuris taip pat yra VPU neakivaizdinio skyriaus studentas. Tokio patyrusio žaidėjo atėjimas į komandą jauniems vyrams suteikė dar daugiau pasitikėjimo savo jėgomis. Komandai buvo iškelti patys aukš­čiausi uždaviniai per visą jos gyvavimo istoriją – iškovoti medalius ir teisę žaisti Europos taurių turnyruose. Kaip vėliau paaiškėjo, visi šie uždaviniai buvo įvykdy­ti – čempionate užimta III vieta ir bronzos medaliai. Tai aukščiausias Vilniaus miesto vyrų rankinio laimėjimas. Paskutinį kartą vilniečiai vyrai rankininkai taip pat bronzos medalius buvo iškovoję prieš 33 metus. Šiose pir­menybėse nebuvo komandų, kurių mūsų vyrai nebūtų įveikę, o pergalė Kaune prieš daugkartinius Lietuvos čempionus „Granito-Kaustos“ rankininkus buvo tikrai neatsitiktinė ir parodė tikrus komandos ketinimus. Šio čempionato sistema šiek tiek skyrėsi nuo praeitų, nes nebuvo žaidžiamos atkrintamosios varžybos.
Kovoje dėl medalių vyrams teko įrodinėti pranašumą rungtyniaujant iki trijų per­galių su Šiaulių „Universiteto“ komanda. Varžovai buvo nugalėti užtikrintai 3:0.

Šiame čempionate gerai pasirodė D. Garbauskas, E. Lipinskas, R. Vaičikauskas, R. Ingelevičius, vartininkas R. Mizeras, R. Uostys, E. Bukelskis, V. Žiūra, D. Afanasjevas, R. Petrušis, A. Mickėnas, K. Lapinskas, E. Morkūnas, D. Puikis, G. Janulevičius, E. Veida ir G. Savukynas.