Vilniaus „VHC Šviesa“ 2015-2016 Sezono istorija

2015 – 2016 m. sezone Vilniaus „VHC Šviesa“ tęsė savo tradicijas Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygoje. Vilniaus miesto vyrų rankinio pirmenybėse žaidė dvi Vilniaus rankinio centro komandos – Vilniaus „VHC Šviesa“ ir LEU ekipa. Kiekvienais metais po keletą mūsų rankininkų atstovauja Lietuvai įvairaus amžiaus vyrų rinktinėse. Kaip ir kiekvienais metais, komandai buvo iškelti aukščiausi tikslai – laimėti Lietuvos rankinio federacijos taurę ir iškovoti medalius Lietuvos „Vivus.lt“ rankinio lygoje ar bent būti arti prizininkų.
2015/2016 m. Lietuvos rankinio lygos čempionate „VHC Šviesa“ užregistravo dvidešimt žaidėjų, dar du žaidėjai prisijungė sezono eigoje. Pasiruošimą artėjančiam sezonui Vilniaus „VHC Šviesa” pradėjo pasikeitimais. Komanda patyrė netekčių. Išbandyti savo jėgų kitose ekipose išvyko ilgamečiai klubo žaidėjai Tomas Bernatavičius ir Skirmantas Plėta, bet jų gretas papildė kiti rankininkai. Yra gerai tai, kad komandos pagrindas beveik nepakito, žaidėjai jau kelinti metai žaidžia kartu. Šiais metais komandą prižiūrėjo gydytojas Martynas Lukšta (buvęs „VHC Šviesos“ žaidėjas).

LIETUVOS RANKINIO LYGA

2015 – 2016 m. sezonas prasidėjo su pasikeitimais ir Lietuvos rankinio lygoje. „VHC Šviesa” komanda pirmąsias rungtynes žaidė Pasvalyje, kur nesunkiai įveikė vietos „Kurana – SM“ rankininkus (27:22(11:10)).
Kone pačios dramatiškiausios sezono rungtynės vyko Vilniuje, kur „VHC Šviesa“ nugalėjo Šiaulių „SM Dubysos-Gubernijos“ rankininkus. Rungtynių pradžia nepranašavo kažko labai įtempto, nors komandos ir žaidė apylygiai. Besibaigiant pirmajam kėliniui mūsiškiai įsibėgėjo ir pelnę kelis įvarčius iš eilės jau pirmavo 3 įvarčių persvara (14:10). Po pertraukos „VHC Šviesa“ įsibėgėjo ir po 5 min. pabėgo dar labiau į priekį (17:11). Šiauliečiai mynė ant kulnų, nepasidavė. Bandė švelninti rezultatą. Pasinaudoję mūsų žaidėjų klaidomis, pelnė kelis įvarčius iš eilės ir sumažino atsilikimą (18:14). Dar labiau užvirė kova. Bėgant minutėms vienas iš šiauliečių lyderių Gabrielis Virbauskas ėmėsi iniciatyvos ir išlygimo rezultatą (22:22). Likus keliasdešimt sekundžių iki pabaigos buvo neaišku, kuriai komandai šypsosis fortūna. Puikiai sužaidę paskutines 7 sekundes, į priekį vedami komandos kapitono Valdo Drabavičiaus mūsiškiai iškovojo pergalę minimaliu skirtumu – 23:22.
Trečiose rungtynėse Kaune „VHC Šviesa“ susitiko su „Granito – Gajos – Kario“ rankininkais. Kova buvo dėl kiekvieno įvarčio. Deja, geriau sužaidę Kauno rankininkai išplėšė pergalę 29:26.
Rungtynėse su Varėnos „Ūla“ pasiteisino posakis, kad reikia žaisti iki paskutinės minutės ir nepasiduoti. Abi komandos darė nemažai klaidų, tad rungtynių rezultatas „šokinėjo“. Komandos žaidė apylygiai. 42 min. „Ūlos“ rankininkai pabėgo į priekį 3 įv. Mobilizavęsi mūsiškiai pradėjo vienas po kito pelnytį įvarčius. Mūsiškiai nebepaleido iniciatyvos iš savo rankų ir šventė trečią pergalę šiame sezone (29:25).
Vilniaus derbyje kaip ir visada kaip priklauso šiems susitikimams, aikštelėje buvo karšta. Abi komandos norėjo įrodyti savo pranašumą. Tačiau šį kartą pranašesni buvo HC „Vilniaus“ komanda, kuri šventė pergalę rezultatu 27:23.
Šeštose rungtynėse „VHC Šviesa“ namuose sutiko rankininkus iš Panevėžio – HC „Grifas – Sporto gimnazija – KKSC“. Mūsų komanda apgynė savo aikštelę rezultatu 27:19 (14:10).
Po to sekė rungtynės su Alytaus „Almeida – Stronglasu“, kurie buvo per kietas riešutas mūsiškiams. Nuo pat pirmųjų minučių alytiškiai išsiveržė į priekį. Iki kėlinio vidurio vyko apylygis žaidimas, komandas skyrė pora įvarčių. Nuo 16 rungtynių minutės pasipylė Alytaus rankininkų įvarčiai ir jie dar labiau pabėgo į priekį (5:10). Nors mūsiškiai bandė atsakyti tuo pačiu, bet jiems sunkiai sekėsi. Alytiškiai dar pridėjo kelis įvarčius. Antroje rungtynių pusėje mūsiškiai bandė kabintis, vytis „Almeidą-Stronglasą“, tačiau stipriau tai padaryti ir perimti iniciatyvą jiems nepavyko. Po 60 min. švieslentėje degė rezultatas 20:27 ir, deja, ne mūsų naudai.
Po kelių pralaimėjimų mūsiškiams prasidėjo sunkus laikotarpis, tačiau nebuvo laiko ilsėtis, apmąstyti klaidas, laukė dar vienos rungtynės su daugkartiniu Lietuvos čempionu Klaipėdos „Dragūnu“. Deja, susitikimas baigėsi rezultatu 26:29 klaipėdiečių naudai.
Paskutinėse „Vivus.lt“ rankinio lygos pirmojo rato rungtynėse mūsų komanda savo aikštėje sutiko svečius iš Aukštaitijos – HC „Utenos“ komandą. Nors rungtynių pradžioje puikiai žaidė uteniškiai, bet jiems neužteko jėgų įveikti mūsų komandą. Susitikimas baigėsi rezultatu 31:23.
Tad pirmoje sezono pusėje Vilniaus „VHC Šviesa“ iškovojo 5 pergales ir patyrė 4 pralaimėjimus. Su 10 taškų mūsiškiai yra penktoje turnyrinės lentelės vietoje.
Antrajame rate vėl sekė rungtynės po rungtynių. Vilniuje buvo sužaistos paskutinės 2015 metų „Vivus.lt“ rankinio lygos rungtynės. „VHC Šviesa“ sutiko svečius iš Pasvalio „Kurana – SM“. Nuo pat pirmųjų minučių mūsų komanda išsiveržė į priekį, pelnė įvartis po įvarčio. Žaidėjai puikiai gynėsi ir puolė varžovų vartus. Vedini komandos lyderio Valdo Drabavičiaus mūsų komanda rezultatu 39:23 sirgaliams padovanojo kalėdinę dovaną ir į lygos pertrauką išėjo su 6 pergalėmis ir 4 pralaimėjimais.
Eilinį kartą mūsų gretose nesulaikomas buvo Valdas Drabavičius. Šį kartą Lietuvos vyrų rinktinės žaidėjas gerino asmeninius rezultatyvumo rekordus ir per rungtynes sugebėjo pelnyti net 18 įvarčių. Po mėnesio petraukos  „VHC Šviesa“ Šiauliuose susitiko su „SM Dubysos – Gubernijos“ rankininkais. Šiauliečiai su kaupu atsikeršijo už pralaimėjimą paskutinę sekundę Vilniuje, kai Valdas Drabavičius išplėšė „VHC Šviesai“ pergalę 23:22. Tai buvo ko ne prasčiausios pastaruoju metu „VHC Šviesos“ žaistos rungtynės. Tokios susitikimo baigties nesitikėjo nei viena, nei kita komanda. Šiauliečiai mūsiškius įveikė rezultatu 35:23(18:12).
Iki 12 rungtynių minutės žaidimas buvo lygus. Šiauliečiai labai gerai padarė namų darbus. Pradėjo spurtuoti ir mūsiškiai nieko negalėjo padaryti. Atsilikimas vis didėjo (8:5; 12:7; 16:11).
Vėliau sekė kauniečiai. Abi ekipos stojo į kovą nusiteikę – ir viena, ir kita komanda siekė pergalės. Rungtynės prasidėjo abiejų komandų greitomis, rezultatyviomis atakomis. Žaidimas buvo lygus, tai viena, tai kita komanda buvo priekyje 1 – 2 įv. persvara (5:4; 8:8; 10:12; 12:12). Iki kėlinio pabaigos taip komandos viena kitos ir nepaleido. Į pertrauką mūsų rankininkai išėjo su dviejų įvarčių minusu (17:19). Antroje rungtynių pusėje kova buvo įtempta. Netrūko nei įspėjimų, nei 2 min. pašalinimų (22:23; 25:28). Tačiau įpusėjus kėliniui mūsiškių puolimas sulėtėjo ir tuo jau pasinaudojo „Granito“ rankininkai. Mūsiškiai kovojo iki paskutinių rungtynių minučių, tačiau pritrūko ir pergalę šventė kauniečiai 28:32.
Ketvirtasis antrojo rato susitikimas buvo Varėnoje, kur mūsų komanda pralaimėjo laimėtas rungtynes. Nors susitikimo įvarčių sąskaitą atidarė pirmieji varėniškiai, tačiau jau po akimirkos mūsų rankninkai į tai atsakė keliais taikliais įvarčiais ir išsiveržė į priekį. Varžovai visą laiką kvėpavo mūsų rankininkams į nugaras. Po 30 min. Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos sporto salės švieslentėje degė rezultatas 15:17 mūsų komandos naudai. Antroje rungtynių pusėje mūsiškiai, vedini mūsų universiteto studento Luko Balbieriaus, dar labiau pabėgo į piekį ir jau 49 rungtynių min. mūsų komandos sąskaitoje buvo plius 5 įvarčiai (21:26). Varėnos rankininkai nenuleido rankų ir po truputį pradėjo vytis (23:27; 27:29). Likus dviems minutėms iki susitikimo pabaigos šeimininkai išlygino rezultatą (29:29). Nors mūsiškiai dar pelnė įvartį, išsiveržė į priekį, tačiau varžovai paskutinę minutę mūsų vartininką nuginklavo du kartus ir baigė rungtynes rezultatu 31:30.
Vilniaus derbis kaip visada buvo vertas dėmesio. Pagaliau buvo išlaukta pergalė. Šį kartą LEU sporto salėje susitiki sostinės komandos – „VHC Šviesa“ ir HC „Vilnius“. Laukė nervingos rungtynės. Nuo pat pirmųjų minučių mūsiškiai išsiveržė į priekį. Pirmoje rungtynių pusėje mūsų žaidėjai puikiai gynėsi ir puolė varžovų vartus. Kas minutę rezultatas didėjo „VHC Šviesos“ naudai. 20 rungtynių minutę geriau sužaidę HC „Vilniaus“ rankininkai pasivijo šeimininkus (14:12), o po akimirkos išlygino rezultatą. Komandoms išėjus į pertrauką švieslentėje degė rezultatas 15:15.
Antrajame kėlinyje vėl viskas prasidėjo iš naujo. Rankininkai įsivėlė į klampų, banguotą žaidimą. Iki paskutinės susitikimo minutės nebuvo aišku, kuri komanda švęs pergalę. Šį kartą fortūna nusišypsojo mūsiškiams. Geriau sužaidę paskutines 2 min. „VHC Šviesa“ šventė pergalę 29:28.
„Vivus.lt“ rankinio lygos XV-ojo turo rungtynėse, Panevėžyje mūsų komanda susitiko su vietos HC „Grifo – Sporto gimnazijos – KKSC“ rankininkais. Mūsiškiai į Panevėžį važiavo vieno – nugalėti. Nuo pat pirmųjų susitikimo minučių „VHC Šviesa“ užspaudė penevėžiečius – užpuolė jų vartu ir puikiai gynė saviškius. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi rezultatu 20:12. Antrojo kėlinio pradžioje dar labiau paspaudę Panevėžio komandą, pagrindo žaidėjai jau galėjo ilsėtis. Tada į kovą stojo mažiau žaidžiantys mūsų komandos rankininkai. Jie taip pat niekuo nenusileido labiau patyrusiems komandos draugams, kovėsi iki gal ir nuvedė savo ekipą į pergalę. Susitikimas bagėsi rezultatu 34:24 Vilniaus „VHC Šviesa“ naudai. Puikiai vartus saugojo mūsų vartininkas Justinas Biekša.
Vėliau sekė rungtynės Alytuje, kur mūsiškiai susitiko su „Almeida – Stronglasu“. Alytiškiai nepagailėjo mūsų komandos ir savo žiūrovų akivaizdoje nugalėjo 13 įvarčių skirtumu – 35:22(16:9).
Rungtynės uostamiestyje buvo nervingos. Abi komandos klydo, abi komandos pelnė greitus įvarčius. Pirmieji savo įvarčių sąskaitą atidarė mūsiškiai, išsiveržę į priekį 2:0. Tačiau, mobilizavę savo žaidimą, dragūniečiai pradėjo kabintis. Komandos keitėsi įvarčiais. „VHC Šviesa“ buvo priekyje kol 12 min. Klaipėdos komanda neišlygino rezultato (7:7). Pelnę 6 įvarčus iš eilės „Dragūno“ rankininkai pabėgo į priekį (15:9). Mūsų komandą pirmyn tempė Lukas Balbierius, kuris įvartis po įvarčio taranavo varžovų vartus, tačiau tai nepakako. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi rezultatu 20:15 Klaipėdos rankininkų naudai. Antroje susitikimo pusėje mūsiškiai bandė kabintis, tačiau klaipėdiečiai ardė betkokias pastangas gynyboje.  Abi komandos žaidė greitą žaidimą. Netrūko emocijų ir aikštelėje, ir ant atsarginių suolelių. Atrodė, kad jau mūsiškiai stojasi, mažina atsilikimą, bet „Dragūnas“ vėl atsakydavo taikliais metimais. Rungtynės baigėsi rezultatu 36:28 uostamiesčio rankininkų naudai.
Paskutines reguliariojo sezono rungtynes Vilniaus „VHC Šviesa“ žaidė Utenoje. Vietos rankininkams šios rungtynės jau nieko nebereikškė, tad jie žaidė atsipalaidavę. O mūsų komandai, kovojant dėl V vietos turnyrinėje lentelėje, reikėjo paplušėti, nes uteniškiai nebuvo nusiteikę pralaimėti. Iškovota pergalė 34:30(20:15).
Pasibaigus paskutiniam Lietuvos Vivus.lt rankinio lygos reguliariojo čempionato turui paaiškėjo ketvirtfinalio poros, kurios kovas pradės balandžio 13 dieną. Ketvirtfinaliuose iki dviejų pergalių varžysis 8 ekipos: Klaipėdos „Dragūnas“  – Varėnos „Ūla“; Alytaus „Almeida-Stronglasas“ – Panevėžio HC „Grifas-Sporto gimnazija-KKSC“; Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ – Vilniaus „VHC Šviesa“; Vilniaus HC „Vilnius“ – Šiaulių SM „Dubysa-Gubernija“.
Deja, bet mūsų komanda anksti baigė kovas „Vivus.lt“ rankinio lygoje. Pirmose atkrintamųjų Kaune mūsų komanda susitiko su „Granitu – Gaja – Kariu“. Deja, mūsiškiai nesugebėjo pasipriešinti grėsmingai žaidusiems kauniečiams ir turėjo pripažinti jų pranašumą 31:18(16:8).
Antrose atkrintamųjų varžybų rungtynėse mūsiškiai vėl nusileido kauniečiams. Bet šį kartą kova buvo visai kitokia nei išvykoje. Į pirmą kėlinį mūsų rankininkai išėjo susikaupę, nusiteikę rungtynėms. Užvirė kova. Komandos dalinosi įvarčiais. Po 10 min. kauniečiai pabėgo į priekį (5:8). „VHC Šviesa“ nepasidavė, vėl puolė varžovų vartus ir 22 rungtynių min. išlygino rezultatą (10:10). LEU sporto salėje užvirė dar aršesnė kova. „Granitas“ bėgo, mūsiškiai lygino rezultatą. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi rezultatu 15:15. Viskas buvo tik prieš akis.
Antrame kėlinyje vėl viskas prasidėjo iš naujo. Geriau atkarpą sužaidę kauniečiai išsiveržė į priekį (17:20). Tokį skirtumą svečiai išlaikė iki rungtynių pabaigos. Susitikimas baigėsi rezultatu 27:30, deja, bet ne mūsų komandos naudai. Tad Vilniaus „VHC Šviesa“ šį sezoną baigia šeštoje vietoje.
Čempionais tapo Alytaus „Almeida – Stronglasas“, antri liko Klaipėdos „Dragūnas“, treti – Kauno „Granitas – Gaja – Karys“, ketvirti – HC „Vilnius“, penkti – Šiaulių SM „Dubysa – Gubernija“, šešti Vilniaus LEU „VHC Šviesa“, septinti – Panevėžio HC „Grifas – Sporto gimnazija – KKSC“, aštunti – Varėnos „Ūla“, devinti – Pasvalio „Kurana – SM“, dešimti – HC „Utena“.

Mūsų komandos žaidėjas Valdas Drabavičius buvo išrinktas naudingiausiu sezono rankininku. Taip pat jis tapo geriausiu dešiniojo krašto žaidėju. Valdas Drabavičius prieš naujus metus buvo išrinktas geriausiu 2015 m. Lietuvos rankininku.

2015–2016 m. sezone pagrindinėje Vilniaus rankinio centro komandoje žaidė Lukas Balbierius Nr. 9, Simas Stankevičius Nr. 10, Justinas Biekša Nr. 32, Andrius Aksiutovas Nr. 1, Žygimantas Sinkevičius Nr. 6, Tadas Tumosas Nr. 8, Valdas Drabavičius Nr.35 (komandos kapitonas), Tadas Jurelevičius Nr. 4, Artūras Švilpa Nr. 19, Edmundas Pelėda Nr. 16, Laurynas Pacevičius Nr. 77, Dovydas Kuodys Nr. 44, Jovydas Jurašius Nr. 23, Ignas Jonuška Nr. 20, Ignas Kuprevičius Nr. 11, Modestas Vaitekūnas Nr. 5, Mantas Buitvidas Nr. 12, Gediminas Šiburkis Nr. 13, Julius Šeibokas Nr. 21, Justas Šeibokas Nr. 24, Tadas Rasakevičius Nr. 48.

TURNYRAI

LIETUVOS RANKINIO FEDERACIJOS (LRF) VYRŲ RANKINIO TAURĖ

Šiais metais burtai lėmė, kad kaip ir pernai, mūsiškiai LRF taurės ketvirtfinalyje susitiks su kita Vilniaus komanda – HC „Vilnius“. Praėjusiais metais ketvirtfinalyje susitiko tos pačios komandos. Deja, HC „Vilnius“ pastojo kelią mūsų komandai tolimesnėje kovoje dėl LRF taurės. Pirmose rungtynėse HC „Vilnius“ įveikė „VHC Šviesą“ 30:32(17:13), o antrame susitikime nugalėjo mūsų komanda, tačiau pritrūko įvarčių, kad patekti į kitą etapą – 29:28(15:15). Deja, bet, kaip ir praėjusiais metais, mūsų komanda po ketvirtfinalio varžybų nebeteko teisės kovoti dėl LRF taurės. Vėl mums kelią pastojo HC „Vilnius“. Pirmose rungtynėse, po atkaklios kovos, mūsų komanda varžovui nusileido 5 įvarčių skirtumu (32:37(19:18)). Tad iššūkis antrame susitikime buvo panaikinti šį deficitą.
Deja, antrame susitikime „VHC Šviesai“ nepavyko pakovoti dėl patekimo į kitą LRF taurės etapą. Mūsų rankininkai pirmomis minutėmis gavo „šaltą dušą“. HC „Vilnius“ užpuolė mūsų vartus ir laimėjo atkarpą 5:0. Po sunkių minučių pirmasis mūsų įvarčių sąskaitą atidarė Lukas Balbierius, bet varžovai dar pridėjo. Nors mūsiškiai darė kas įmanoma, bet jiems niekas nesisekė. Po 15 min. švieslentėje degė rezultatas 13:5, ne mūsų komandos naudai. Pelnę kelis įvarčius iš eilės „VHC Šviesa“ priartėjo prie varžovų, bet nepakankamai (9:15; 11:16). HC „Vilniaus“ treneris Marius Baranauskas sustygavo saviškių žaidimą ir vėl jie pabėgo į priekį 8 įvarčiais (20:12).
Antroje rungtynių pusėje, kad ir kiek mūsų komanda bandė užpulti HC „Vilniaus“ vartus, kad ir kiek gintis, bet niekas nesigavo. Beveik visą kėlinį komandos keitėsi įvarčiais į varžovų vartus. Mūsiškiai stengėsi priartėti, bet tik pavykdavo sumažinti rezultatą iki 7 – 8 įvarčių (20:32; 26:33). Susitikimas baigėsi rezultatu 36:28 HC „Vilniaus“ naudai. Tad mūsų komanda baigė kovą dėl LRF taurės, o HC „Vilnius“ nužingsniavo tolyn.

VILNIAUS RANKINIO PIRMENYBĖS

Po 8 metų pertraukos į sostinę grįžo rankinio mėgėjų kovos. Dėl geriausiųjų vardo kovojo 7 komandos: „VHC Šviesa“, LEU ir VU studentų komandos, SM „Tauras“, HC „Vilnius“, iHC „Viesulas“ ir HC „Smūgis“. Idėja organizuoti Vilniuje rankinio varžybas mėgėjams kilo prieš du metus, kai šio turnyro iniciatoriai dar dirbo su rankinio federacja ir pamatė, kad Vilniuje nėra jokio rankinio turnyro, žmonių, kurie keltų ir populiarintų šią sporto šaką sostinėje. Iš pradžių buvo bandoma pritraukti rankinio mėgėjus, vykdavo treniruotės, bet, deja, nedaug entuziastų pritraukė.
Pirmose čempionato rungtynėse susitiko „VHC Šviesa“ su „SM Tauro“ auklėtiniais ir be vargo juos nugalėjo 43:30(16:15).
Antrose Vilniaus pirmenybių rungtynėse susitiko „VHC Šviesa“ ir Vilniaus universiteto komandos. Nors VU rankininkai pirmuoju įvarčiu ir atidarė susitikimą, tačiau „Šviesa“ irgi nemiegojo. Pirmas kėlinys baigėsi rezultatu 20:12. Antrajame kėlinyje komandos žaidė lygiai, tai viena, tai kita taikliai atakuodamos varžovų vartus. Kėlinio antroje pusėje „VHC Šviesa“ vėl paspaudė, pelnė septynis įvarčius iš eilės ir dar labiau pabėgo į priekį. Taip iki rungtynių pabaigos „VHC Šviesa“, ramiu atstumu, buvo priekyje. Susitikimas baigėsi rezultatu 42:31.
Kitose rungtynėse LEU komanda susitiko su „Vivus.lt“ rankinio lygoje rungtyniaujančia komanda „HC Vilniumi“. Tačiau labiau nesugebėjo mūsų studentai pasipriešinti varžovams ir susitikimas baigėsi rezultatu 23:44(13:21).
Antrasias rungtynes Vilniaus rankinio pirmenybėse žaidė mūsų universiteto komanda. Ji susitiko su HC „Smūgio“ rankininkais. Studentai nepasigailėjo savo aponentų. Pirmame kėlinyje jie leido „Smūgiui“ pelnyti tik 4 įvarčius. Pirmoji rungtynių pusė baigėsi rezultatu 19:4 LEU komandos naudai. Susitikimas baigėsi rezultatu 40:18 LEU studentų naudai.
Įpusėjus Vilniaus rankinio pirmenybėms didžiausią mūsų dėmesį pritraukė dviejų Vilniaus rankinio centro komandų akistata. Lietuvos edukologijos studentai susigrūmė su „VHC Šviesa“. Neatrodė, kad abiejų komandų žaidėjai „Vivus.lt“ rankinio lygoje žaidžia kartu. Šį kartą jie buvo priešininkai. Šis susitikimas baigėsi rezultatu 31:27(16:14) studentų naudai.
Dar vienose rungtynėse „VHC Šviesa“ iškovojo pergalę. Rezultatu 44:15(26:13) jie įveikė pirmenybių mėgėjų komandą HC „Smūgį“. To pačio vakaro antrasis susitikimas buvo visai kitoks. Čia susikibo kita Vilniaus rankinio centro komanda Lietuvos edukologijos universiteto studentai su iHC „Viesulas“ komanda. Ir viena, ir kita komanda norėjo laimėti. Žaidimas buvo apylygis. Tai viena, tai kita komanda veržėsi į priekį, pirmavo. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 15:14 studentų naudai. Antroje rungtynių pusėje veteranai parodė jaunimui, kad dar turi parako ir užspaudė varžovus. Jie išlygino rezultatą, išsiveržė į priekį ir rungtynes laimėjo rezultatu 26:22.
Vėliau sekė dar vienos rungtynės, kur susitiko amžini varžovai „HC Vilniaus“ ir „VHC Šviesos“ ekipos. Deja, tą kartą stipresni buvo „HC Vilnius“ – 35:26(18:12).
Kovo 9 d. vakarą Vilniuje vėl šurmuliavo rankinis. Šį kartą sporto mokyklos „Tauras“ aikštelėje susitiko pirmenybių lyderiai HC „Vilniaus“ ir VHC „Šviesos“ komandos. Kaip ir buvo tikėtasi, rungtynėse netrūko emocijų. Nors nuo susitikimo pradžios į priekį išsiveržė „Šviesa“ (5:4), bet po kelių minučių HC rankininkai perėmė iniciatyvą į savo rankas. Išlyginę rezultatą, pabėgo į priekį (9:5). Visą pirmąją rungtynių pusė „Vilniaus“ komanda buvo priekyje, o „Šviesa“ tik turėjo vytis (13:15, 16:19). Po 30 min. švieslentėje degė rezultatas 22:19 HC „Vilniaus“ naudai. Antroje rungtynių pusėje „Šviesa“ dar labiau paleido savo priešininkus, HC komanda išsiveržė į priekį (31:23, 33:24). Likus 15 min. iki rungtynių pabaigos „VHC Šviesa“ pradėjo pelnyti įvartis po įvarčio ir neprileido varžovų prie savo vartų. Pelnę 9 įvarčius iš eilės, jie išlygino rezultatą (33:33) ir persvėrė savo naudai. Likus 4 min. niekas nebuvo aišku, kuri komanda švęs pergalę. Rezultatas buvo lygus. Likus 13 sek. „VHC Šviesa“ pirmavo 36:25, bet puikiai sužaidęs Šarūnas Sakalauskas išlygino rezultatą (36:36). Tad, rungtynės baigėsi lygiosiomis.
Tos dienos antrosios rungtynės įvyko LEU sporto salėje. Čia susitiko iHC „Viesulo“ ir Lietuvos edukologijos universiteto komandos. Rungtynės buvo atkaklios ir emocingos. Nuo pirmųjų minučių į priekį išsiveržę studentai ilgai negalėjo mėgautis savo žaidimu. Veteranai visą laiką kvėpavo jiems į nugaras. iHC „Viesulo“ rankininkai atkakliai siekė savo tikslų atakose ir pelnė rezultatyvius įvarčius. Po 30 min. LEU sporto salės švieslentėje degė rezultatas 17:14 „Viesulo“ komandos naudai. Antra rungtynių pusė buvo dar atkaklesnė. Šį kartą jau studentai turėjo vytis veteranų komandą. Tačiau „Viesulas“ nenusileido, vėl kibo į atlapus studentams. Taip rezultatas šokinėjo tai vienos, tai kitos komandos naudai. Likus 4 min. iki rungtynių pabaigos minimalia persvara priekyje dar buvo studentai, bet paskutinę atkarpą geriau sužaidę veteranai iškovojo pergalę 30:29.
Antrose LEU studentų ir HC „Smūgio“ rungtynėse vėl pranašesni buvo mūsų komanda. Rezultatu 36:26(16:15) jie įveikė savo varžovus.
Kovo 6 d. Vilniaus sporto mokykloje „Tauras“ viešpatavo rankinis. Čia vyko įnirtingos kovos dėl patekimo į pusfinalį. HC „Vilnius“ (I vieta) ir „VHC Šviesa“ (II vieta) praleido atkrintamąsias, o likusios komandos dar turėjo paplušėti.
Dėl patekimo į kitą etapą susitiko Lietuvos edukologijos universiteto (IV vieta) ir iHC „Viesulas“ (V vieta) komandos. O čia jau užvirė kova. Kas atėjo stebėti šio susitikimo, tikrai nepasigailėjo. Pirmame kėlinyje tai viena, tai kita komanda buvo priekyje. Vyko atkakli kova dėl kiekvieno įvarčio. Besibaigiant pirmajai rungtynių pusei minimalia įvarčių persvara į priekį pabėgo LEU studentų komanda (12:10). Antrame kėlinyje vyko tokia pati kova kaip ir prieš tai. Nei viena komanda nenorėjo pasiduoti. LEU bėgo, iHC „Viesulas“ vijosi. Pasibaigus rungtynių laikui, nugalėtojas nebuvo išaiškintas. Tad mūsų laukė pratęsimas. Po 5 min. priekyje buvo LEU (29:28). Kitas paskutines 5 min. sėkmingiau sužaidė veteranai, kurie ir iškovojo pergalę 31:30. Deja, po šių rungtynių LEU komandai varžybos Vilniaus pirmenybėse baigėsi.
Balandžio 27 d. vakarą vėl sugrįžome į Vilniaus rankinio pirmenybes. Čia jau matėsi finišo tiesioji. Šį kartą geriausia ketveriukė kovojo dėl patekimo į didįjį finalą. Pusfinalio pirmose rungtynėse susitiko veteranų iHC „Viesulas“ komanda ir „HC Vilnius“. Kur pergalę šventė „Vilniaus“ rankininkai 34:26(18:14).
Antrame pusfinalyje susitiko Vilniaus universiteto studentų komanda ir „VHC Šviesa“. Čia pergalę, kaip ir priklauso, šventė mūsų komanda 36:33(22:18).
Kova dėl čempionų vardų buvo itin atkakli ir įdomi. Dėl pirmos vietos susitiko „Vivus.lt“ rankinio lygos komandos – „VHC Šviesa“ ir „HC Vilnius“. Kaip ir dera derbiui – jos buvo įnirtingos. Įvartis po įvarčio komandos atakavo varžovų vartus. Puikiai savo teritoriją gynė „VHC Šviesa“ vartininkas Edmundas Pelėda, kuris ne kartą sirgalius pakėlė iš savo vietų. Iki 20 rungtynių minutės rezultatas buvo lygus. Sužaidę atkarpą 4:0, „Šviesos“ rankininkai pabėgo į priekį. Dar pridėję į pertrauką išėjo su keturių įvarčių pliusu (14:10).
Antras kėlinys prasidėjo apylygiai. Kova vėl užvirė prie abiejų vartų. Bet po kelių minučių „HC Vilniaus“ komanda pradėjo regzti rezultatyvias atakas ir pelnę kelis įvarčius iš eilės išsiveržė į priekį 22:20. Prasidėjo dar aršesnė kova, pasipylė nervų kamuoliai. „HC Vilnius“ bandė atitrūkti, o „VHC Šviesa“ vis lygino rezultatą. Nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis susitikimo sekundėmis. Vilniaus rankinio pirmenybių nugalėtojais tapo „HC Vilniaus“ komanda, kuri įveikė savo kolegas „VHC Šviesa“ rankininkus rezultatu 26:25.

„Erima taurė“
Alytus, 2016 08 19–21

Rugpjūčio 19 – 21 d. Αlytuje šurmuliavo rankininkai. Jau penktą kartą iš eilės prieš sezoną buvo organizuojamas vyrų rankinio turnyras „Erima taurė“. Čia žaidėjai galėjo išbandyti savo jėgas, treneriai galėjo varijuoti naujomis komandų komplektacijomis, komandos galėjo pasitikrinti, kur dar reikia pasitempti, ruošiantis artėjančiam sezonui. Šį kartą turnyre dalyvavo keturios komandos: „VHC Šviesa“, „HC Vilnius“, Alytaus „Almeida – Stronglasas“ ir svečiai iš Estijos „HC Polva – Serviti“. Finale, dėl „Erimos taurės“ susikovė šeimininkų komanda „Almeida – Stronglasas“ ir estų ekipa. Po atkaklios kovos nugalėjo alytiškiai 30:26(15:14).
Mūsų komanda grupės etape pralaimėjo visus susitikimus. Alytiškiams nusileido 4 įvarčių skirtumu (27:31(10:17)), tik vieno įvarčio skirtumu nusileido estams (32:33(17:18)), o „HC Vilniaus“ komandai nusileido 5 įvarčių skirtumu (28:33(14:13)). Abi Vilniaus komandos užėmė III ir IV vietas grupėje, tad paskutinę dieną laukė mažasis finalas dėl III vietos tarp šių ekipų.
Lemiamoje kovoje mūsiškiai atsirevanšavo ir nugalėjo kitą Vilniaus komandą 6 įvarčių skirtumu  34:28(17:17).
Turnyro metu mūsų komandoje įvarčius pelnė Valdas Drabavičius – 34(11), Artūras Švilpa – 23(2), Laurynas Pacevičius – 13, Lukas Balbierius – 13(4), Dovydas Kuodys – 12, Ignas Kuprevičius – 11, Jovydas Jurašius – 10, Žygimantas Sinkevičius pelnė 4 įvarčius.
Geriausiais komandų žaidėjais išrinkti: „VHC Šviesa“ – Artūras Švilpa, „HC Vilnius“ – Martynas Žala, „Almeida-Stronglasas“ – Žygimantas Micevičius, „HC Polva-Serviti“ – Menri Sillaste.
Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo Valdas Drabavičius, o geriausiu vartininku – Rytis Cipkus.